Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Londoni linnapea otsus ühistransporti hõrendada on saanud tugeva kriitika osaliseks

-
26.03.2020
Londoni linnapea Sadiq Khan on andnud korralduse ühistransporti piirata.
© Reuters/Scanpix

Kui Tallinnas otsustati ühistranspordigraafikut koroonaviiruse piirangute tingimustes mitte hõrendada, siis Londoni moslemist linnapea Sadiq Khani arvates on praegu just õige aeg metroorongide vähendamiseks. Hiljuti levis sotsiaalmeedias video tuubil täis Londoni metroost, ehkki Suurbritannia valitsus on kehtestanud liikumispiirangud ja ranged meetmed sotsiaalse distantsihoidmise osas.

Khani on teravalt kritiseeritud ka selle eest, et ta sulges ilma igasuguse eelneva hoiatuseta omaenda isiklikul otsusel mitu metroojaama. Samas teatas üks leiboristide poliitik hiljuti, et tegelikult ei ole koroonaviirusese nakatumise risk metroos kuigi suur, ehkki on ju selge, et harva liikuvates ja lühemates rongides on inimesed paratamatult kokku surutud ja üksteisele lähestikku. Khan aga keeldub ühistranspordigraafiku tihedamaks muutmisest, väites, et selleks ei ole piisavalt töötajaid.

Valitsuse tervishoiuminister Matt Hancocki sõnul ei ole Londoni ühistranspordi hõrendamiseks ühtegi head põhjendust. „Me peaksime hoopis rohkem ronge sõitma panema,” ütles ta pressikonverentsil. „Minule teadaoleva info valguses puudub rongiliikluse nii harvana hoidmiseks igasugune hea põhjendus.”

Londoni transpordiameti esindajad on soovitanud inimestel mitte ringi liikuda ning jätnud viiruse tõttu koju ka väga paljud oma töötajad. Kuid paraku peavad tuhanded tervishoiutöötajad ja teisedki kasutama tööle jõudmiseks endiselt metrood. Khan on soovitanud politseil reisijaid kontrollima hakata, kuna väidetavalt ignoreerivad paljud karantiini.

Konservatiivide partei Londoni linnapea kandidaat Shaun Bailey kirjutas istuvale linnapeale: „Tervishoiutöötajad, politseinikud, õpetajad – nad kõik seavad ennast selle viirusega võitlemiseks ohtu. Meie ülesanne, ja see vähenegi, mis me teha saame, on tagada neile võimalikult turvaline teekond tööle.”

Allikad: Reuters, Voice of Europe