Londoni metrooplahvatuses sai viga ka üks eestlane

47RS170915B227

Londoni metroos reedel toimunud pommiplahvatuses sai vigastada ka üks eestlane.

“Välisministeerium sai Ühendkuningriigi kohalikelt ametivõimudelt info, et kannatune seas oli üks eestlane. Konsulaarabi saamiseks ta saatkonna poole ei pöördunud,” ütles välisministeeriumi pressiesindaja Sandra Kamilova BNS-ile.

Londoni metroos Parsons Greeni jaamas reedel 15.09 hommikul toimunud pommiplahvatuses sai 29 inimest vigastada. Briti politsei käsitleb juhtunut terroriaktina. Tegu on viienda terroriaktiga viimase kuue kuu jooksul.  “Me arvame nüüd, et õhiti isevalmistatud lõhkeseadeldis,” ütles politsei terroritõrjejuht Mark Rowley.

Plahvatuskohast tehtud fotode põhjal lõhkes midagi kandekotti pandud valges plastpanges. Briti meediaga vestelnud politseinikest allikate sõnul oli osaliselt plahvatanud seadmel küljes taimer.

Kiirabi toimetas haiglasse 19 inimest ning veel 10 jõudsid haiglatesse omal jalal. Londoni kiirabi andmeil pole ühegi kannatanu seisund raske või eluohtlik.

Juhtum vallandas hommikuse tipptunni ajal paanika. Pealtnägijate sõnul sai mitu reisijat näovigastusi, sündmuskohale saabunud meedikud andsid abi vähemalt kahele naisele.

“Plahvatus Parsons Greenis District Line’i rongis. Vagunist lendas välja tulekera ja me hüppasime lihtsalt lahtisest uksest välja,” kirjutas Twitteris kasutaja @Rrigs, kes pani üles ka pildid veel suitsevast pangest.

Väljaanne Metro.co.uk vahendas oma reporteri sõnu, mille kohaselt põhjustas plahvatus mitme reisija näol põletushaavu. Tema sõnul said reisijad “tõsiselt põletada” ja “nende juuksed langevad välja”.

Sündmuskohal oli ka tuletõrje ja pommirühm. Juhtum tekitas tavapärasest suuremat ärevust seetõttu, et Suurbritannias on tänavu korraldatud mitu terrorirünnakut, milles on kümned inimesed surma ja sajad viga saanud.

Briti peaminister Theresa May kutsus terroriakti tõttu kokku valitsuse kriisikomisjoni Cobra.

AFP-AP-BNS

FOTO: Reuters/Scanpix – vigastatud naine Parsons Greenis District Line’i rongist

Kommentaarid