Lõuna-Aafrika valgete appikarje kõlab kogu maailmas, kuid enamasti kurtidele kõrvadele

Maailm,
- Updated
Lõuna-Aafrika
©AP Photo/Scanpix
Lõuna-Aafrika

Rohkem kui 12 000 inimest on alla kirjutanud avaldusele, milles palutakse, et president Donald Trump lubaks Lõuna-Aafrika Vabariigi valgetel inimestel emigreeruda USA-sse.

Lõuna-Aafrika Vabariigi parlament võttis hiljuti vastu otsuse, mille kohaselt valgete farmerite maad konfiskeeritakse hüvitamiseta, see otsus vajab veel vaid põhiseaduslikkuse järelevalve komitee heakskiitu. Riigi eurooplastest elanikkond on hirmul, et tulemas on selline vägivaldne maade üleandmine mustadele, nagu see toimus naabermaal Zimbabwes, kus selle otsuse tagajärjeks oli riigi majanduslik kokkuvarisemine.

Internetis levitatud petitsioonis kutsutakse Trumpi “tegema vajalikke samme, et käivitada hädaolukorra sisserände kava, mis lubaks valgetel lõuna-aafriklastel Ameerika Ühendriikidesse tulla”.

Petitsiooni kohaselt peaks USA lõpetama Somaalia ja Lähis-Ida sisserändajate vastuvõtmise, sest nende tausta on väga raske kontrollida. Selle asemel peaksid Ameerika Ühendriigid abistama valgeid Lõuna-Aafrika elanikke, kes on tõelised pagulased, kelle tausta saab hõlpsasti kinnitada ja kel on lihtne kohaneda riigi kultuuri ja tsivilisatsiooniga.

Allakirjutanute hinnangul on Valge Genotsiid üheks peamiseks 4-miljonilise Lõuna-Aafrika eurooplaste kogukonna hirmuks.

“Kui Ameerika Ühendriigid ei sekku, toob kaasa mõrvade kasvu ja Euroopa kogukonna ajaloo ja kultuuri hävitamise, ettevõtete ja vara röövimise ning rassistliku demograafilise genotsiidi valgete vastu Lõuna-Aafrikas,” seisab petitsioonis.

Austraalia on juba teatanud oma nõusolekust valgeid lõuna-aafriklasi vastu võtta, Euroopa Liit seevastu on keeldunud ja paneb rõhku tumedama nahavärviga inimestele.

Euroopa Parlament lükkas mullu novembris tagasi sõltumatu saadiku Janice Atkinsoni ettepaneku, et EL-i kõrgemates struktuurides arutaks valgete farmerite mõrvu Lõuna-Aafrikas. Atkinson nentis selle peale, et europarlament on varem hääletanud sama entusiastlikult rahvusvahelise sekkumise poolt apartheidi lõpetamiseks, kuid ei võtnud üldse jutuks Lõuna-Aafrikas praegu toimuvaid raskeid inimõiguste rikkumisi, sest need pole suunatud neegrite, vaid valgete vastu.

Ta ütles, et olukord LAV-is on äärmiselt tõsine. “Lõuna-Aafrika põllumajandustootja on üks maailma kõige ohtlikumaid elukutseid,” märkis Atkinson. Ta tegi ettepaneku algatada selles küsimuses arutelu ja nõudis nii Euroopa Komisjoni kui ka Euroopa Ülemkogu avaldust, kuid see jäi toetuseta.

Kuna ka Eesti ettevõtjad ja valitsus nutavad juba pikemat aega tööjõu puudumise pärast ning veavad vargsi sisse neegreid, araablasi ja ukrainlasi, siis oleks just nüüd õige aeg otsida haritud ja oskustega inimesi valgest Lõuna-Aafrikast! Kindlasti aga peaks Eesti valitsus teravalt reageerima mustale rassismile Vikerkaaremaal!

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused