Lõuna-Aafrika valgete arv on kiiresti kahanemas

Maailm,
- Updated
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Alates 2011. aastast on Lõuna-Aafrika Vabariigis elavate valgete arv kahanenud 70 000 võrra, selgub hiljuti avaldatud statistikast, nagu kirjutab The South African.

Vaid viimasel aastal kasvas Lõuna-Aafrika Vabariigi elanike arv 800 000 võrra ja alates 1996. aastast on riiki lisandunud üle 15 miljoni elaniku. Valgete hulk on aga samal ajal olnud pidevas languses.

Nüüdseks on riigis 55,7 miljonit elanikku, nende seas rahvaloenduse kohaselt 4 516 691 valget. 2011. aastal oli valgeid 4 586 838 ja seega on nende hulk kahanenud 1,5 protsendi võrra. Valged on Lõuna-Aafrika Vabariigi ainus etniline grupp, kelle hulk on kahanemas. Nii neegrite kui indialaste arv on sama perioodi vältel jõudsalt kasvanud.

Alates Aafrika Rahvuskongressi võimuletulekust 1994. aastal on riigi valged elanikud pidevalt silmitsi seisnud etnilise puhastusega. Mitu tuhat valget farmerit riigi põhjaosas on brutaalselt mõrvatud.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused