Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lubamatu surve: ÜRO pagulasamet väidab, et Kreekal pole õiguslikku alust asüülimenetluste peatamiseks

03.03.2020
Massimigratsioon pildis.
© Scanpix

Maailmaorganisatsioon, kelle tegevus näitab kasu asemel pigem tühja tööd, avaldab riikidele survet asjades, kus neile peaks hoopis hingetõmbeaega andma.

Kreekal pole õiguslikku põhjendust asüülimenetluste peatamiseks seoses tuhandete uute Türgist saabuvate põgenikega, teatas ÜRO pagulasamet UNHCR.

“Ei 1951. aasta pagulasseisundi konventsioon ega EL-i pagulasseadused ei näe ette õiguslikku alust asüülitaotluste vastuvõtmise peatamiseks,” teatas UNHCR.

Kreeka peaministri Kyriákos Mitsotákise sõnul ei kavatse riik vähemalt kuu aega võtta vastu uusi varjupaigataotlusi.

See konflikt ÜRO ja Kreeka vahel näitab, et ÜRO ajab ideoloogilist ja paindumatut poliitikat, lubamata hingetõmbeaega riigile, kelle territooriumil asuvates migrandilaagrites mässavad pagulased, põlisrahvas on üles tõusnud uute laagrite vastu ning idapiiril on kohe-kohe sisse murdmas uued hordid.

On ilmselge, et Kreeka valitsus vajab sellises olukorras võimalust hinge tõmmata ja tekkinud pinged maha laadida, peatades sealhulgas ka varjupaigataotluste vastuvõtu. Kolmanda maailma ja vasakliberaalide hääletoruks muutunud maailmaorganisatsioon aga nõuab, et pagulashorde peab teenindama katkematult.

Eestil oleks Julgeolekunõukogu ajutise liikmena võimalik kaasa aidata sellele, et massimigratsioon kõikvõimalike vahenditega Euroopast eemal hoida.