Lubamatu surve: ÜRO pagulasamet väidab, et Kreekal pole õiguslikku alust asüülimenetluste peatamiseks

Rubriik Maailm On
- Updated
©Scanpix
Massimigratsioon pildis.

Maailmaorganisatsioon, kelle tegevus näitab kasu asemel pigem tühja tööd, avaldab riikidele survet asjades, kus neile peaks hoopis hingetõmbeaega andma.

Kreekal pole õiguslikku põhjendust asüülimenetluste peatamiseks seoses tuhandete uute Türgist saabuvate põgenikega, teatas ÜRO pagulasamet UNHCR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ei 1951. aasta pagulasseisundi konventsioon ega EL-i pagulasseadused ei näe ette õiguslikku alust asüülitaotluste vastuvõtmise peatamiseks,” teatas UNHCR.

Kreeka peaministri Kyriákos Mitsotákise sõnul ei kavatse riik vähemalt kuu aega võtta vastu uusi varjupaigataotlusi.

See konflikt ÜRO ja Kreeka vahel näitab, et ÜRO ajab ideoloogilist ja paindumatut poliitikat, lubamata hingetõmbeaega riigile, kelle territooriumil asuvates migrandilaagrites mässavad pagulased, põlisrahvas on üles tõusnud uute laagrite vastu ning idapiiril on kohe-kohe sisse murdmas uued hordid.

On ilmselge, et Kreeka valitsus vajab sellises olukorras võimalust hinge tõmmata ja tekkinud pinged maha laadida, peatades sealhulgas ka varjupaigataotluste vastuvõtu. Kolmanda maailma ja vasakliberaalide hääletoruks muutunud maailmaorganisatsioon aga nõuab, et pagulashorde peab teenindama katkematult.

Eestil oleks Julgeolekunõukogu ajutise liikmena võimalik kaasa aidata sellele, et massimigratsioon kõikvõimalike vahenditega Euroopast eemal hoida.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused