Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lukašenka võit hübriidsõjas: Saksamaa linnad tahavad migrandid omale võtta, Valgevene lubab nad kohale viia

15.11.2021
Tulevased merkelisakslased Poola piiril.
© Scanpix

Võib öelda, et Saksamaa hakkab Lukašenka hübriidsõda omal moel murdma – nad tahavad nimelt migrandid otse ära tuua, ilma et nood Valgevenest üle Poola, Läti ja Leedu piiride tolgendama peaks. Ilmselt aga on Valgevenel sellegi plaani vastu oma rohi ja nad paiskavad “Müncheni lennuekspressi” iraaklasi täis.

Väljaanne Junge Freiheit edastab, et esimesed Saksa linnad on valmis migrante vastu võtma ja Lukašenka võtab Müncheni sellekohase pakkumise vastu.

Mitmed Saksamaa linnad on nõustunud võtma vastu migrante Valgevene-Poola piirialalt. “Arengud Poola ja Valgevene piiril on murettekitavad ka Giesseni linna seisukohalt,” ütles linna pressiesindaja. “Linn täidab loomulikult kõik kohustused, mis tal põgenike toetamise ja majutamise kontekstis tulevad.” Gießen peab juba läbirääkimisi teiste omavalitsustega seoses liiduga “Turvapaiga linnad”.

Göttingeni linn teatas: “Põhimõtteliselt on Göttingeni linn valmis põgenikke vastu võtma sõltumata nende päritolust.” Göttingen on samuti seotud Seebrücke liiduga ja teeb end kättesaadavaks kui “turvaline varjupaik”.

Köln ja Freiburg on ka valmis. Kölni linn viitas oma “mitmekordsele valmisolekule võtta vastu pagulasi ebakindlates humanitaarolukordades”. See kehtib põhimõtteliselt kõigi “kriisipiirkondadest pärit pagulaste” ja “pagulaste vastuvõtukvoodi  ületavate inimeste” kohta, ütles linna pressiesindaja. “Mis puutub Valgevene-Poola piirialasse kinni jäänud inimestesse, kes peavad taluma kõige ebakindlamates tingimustes pakase ja külma saabudes, siis põhimõtteliselt mingit muud otsust ei saagi tulla.”

Freiburg teatas, et omavalitsusena ei ole tal mingit võimalust Valgevene migrante Saksamaale tuua, aga “Oleme igal ajal valmis kehtestatud korra raames kaitset vajavaid inimesi vastu võtma.” Mitmed teised linnad pole veel vastavatele päringutele vastanud.

Müncheni kolmas linnapea Verena Dietl teatas eelmisel nädalal: „Oma liidumaa pealinna Müncheni kui turvalise varjupaiga jaoks on inimelude päästmine ja inimõiguste kaitsmine esmatähtis. Seetõttu pakume taas kord võimalust meil Münchenis vastu võtta piirialalt põgenenud inimesi kiiresti ja ebabürokraatlikult ning võimaldada neile siinkohal korralikke varjupaigamenetlusi.”

Valgevene valitseja Aleksandr Lukašenka kinnitas esmaspäeval riikliku uudisteagentuuri Belta andmetel, et tema riik julgustab migrante oma päritoluriiki tagasi pöörduma, aga nood ei taha. Selles kontekstis mainis Lukašenka ka Müncheni pakkumist. Riiklik lennufirma “Belavia” võiks tema sõnutsi migrandid Saksamaale lennutada, kui Poola ei raja migrantide minekuks “humanitaarkoridori”. “Saadame nad vajadusel oma lennukitega Münchenisse,” märkis diktaator.

Allikas: Junge Freiheit