Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Maailm arutleb: kas Donald Trump on rassist või mitte? A$AP Rocky järgi otsustades pigem mitte

31.07.2019
Kolm osapoolt: räppar A$AP Rocky, Rootsi peaminister Stefan Löfven ja USA president Donald Trump.
© AFP/Scanpiz

Sel nädalal teatas USA president Donald Trump, et ta ei pea ennast rassistiks – see ütlus pani mitte ainult Ameerika, vaid kogu maailma arutlema.

USA Quinnipiaci ülikooli küsitlusest selgus, et veidi üle poole vastanutest peab president Donald Trumpi rassistiks. Teisipäeval avaldatud küsitlustulemused näitasid, et Trumpi peab rassistiks 51 protsenti küsitletutest ja 45 protsendi hinnangul ta seda ei ole.

Kahtlemata on siin tegu teatud põhjustel välja kujunenud arvamusega, sest alles hiljuti kritiseeris Trump teravalt nelja migranditaustaga naiskongresmeni – aga kas see oli tingitud rassismist või kongresmenide endi seisukohtadest, kes deklareerivad migratsioonipoliitikale ette seisukohti, kus kõik sisserändajad tuleb tingimusteta vastu võtta?

Trumpi “rassismi” paneb aga kahtluse alla reaalne sündmus: USA president Donald Trump saatis oma erisaadiku pantvangide küsimustes Robert O’Brieni jälgima teisipäeval Stockholmis alanud kohtuprotsessi kallaletungis süüdistatava räppari A$AP Rocky üle.

Räppar vahistati 3. juulil koos veel kolme inimesega seoses 30. juunil aset leidnud tänavakaklusega. Üks neist, muusiku ihukaitsja, lasti hiljem vabadusse. A$AP Rocky, kodanikunimega Rakim Myers, end süüdi ei tunnistanud.

BNS kirjutab: Trump püüdis avaldada Rootsi valitsusele survet, et see aitaks kaasa räppari vabastamisele, ja vihastas, kui sellest keelduti. Miks peaks “rassistist” president kaitsma Harlemis sündinud mustanahalist muusikut, saates tema kohtuprotsessile kõrge diplomaadi? Ta võinuks ju öelda samamoodi nagu naiskongresmenile Ilhan Omarile, et sõitku oma esivanemate kodumaale korda looma…