Maailm muutub karmimaks: ÜRO eriesindaja hoiatusel on Sahelis terrorirünnakute arv kasvanud 

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Prantslased kavatsevad Barkhane operatsioonis kasutusele võtta kurikuulsad lahingdroonid.

Pärast pingete kasvamist Lähis-idas annab endast valusalt märku teinegi piirkond, kuhu on Eesti sõjaliselt segatud.

ÜRO peasekretäri eriesindaja Lääne-Aafrikas Mohamed Ibn Chambas hoiatas kolmapäeval ÜRO Julgeolekunõukogu, et Saheli regioonis on hüppeliselt kasvanud terrorirünnakute arv.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Chambase sõnul on märgatavalt ägenenud rünnakud sõjaväeliste ja tsiviilsihtmärkide pihta. “Ennenägematu terrorivägivald on kõigutanud tõsiselt kõigutanud üldsuse usaldust võimude vastu,” sõnas Chambas.

ÜRO peasekretär António Guterres on varem öelnud, et võitlus terrorismiga Sahelis ei ole ainult Burkina Faso, Mali, Nigeri, Tšaadi ja Mauritaania loodud G5 Saheli vägede või piirkonna või Aafrika ülesanne.

G5 Saheli üksused seisavad silmitsi märkimisväärsete puudustega väljaõppes, tegutsemisvõimes ja varustatuses, mis mõjutavad operatsioone.

Prantsusmaal on Saheli piirkonnas 4500 sõdurit terrorismivastasel operatsioonil Barkhane. Malis sekkus Prantsusmaa sõjaliselt 2013. aastal pärast seda, kui suured alad ja peamised linnad riigi põhjaosas langesid pühasõdalaste kätte. Prantsusmaal õnnestus džihadistid tagasi kõrbesse ajada, kus nad on oma ridu koondanud ja liikunud lõunasse suurema asustusega aladele Malis.

Prantsusmaa operatsiooni Barkhane eesmärk on toetada Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Nigeri ja Tšaadi võitlust islamiäärmuslastega, piirkonnas stabiilsuse loomine ning terrorismi ja ebaseadusliku sisserände ohjeldamine.

Saksamaa väljendas detsembri lõpul tahet võtta Saheli piirkonnas enda kanda suurem vastutus, kuigi koalitsioonivalitsuses püsivad erimeelsused riigi sõjalise rolli üle piirkonnas.

Täiendatud! Mali põhjaosa sõjaväebaasis sai neljapäeval miinipildujarünnakus viga 18 ÜRO sõdurit ja kaks tsiviilisikut, teatas ÜRO ametnik. ÜRO missiooni pressiesindaja Olivier Salgado lisas, et kannatanute arv on esialgne.

ÜRO siseraporti järgi kukkus Alžeeria piiri lähedal Tessalitis asuvasse baasi ja selle lähedusse 15 mürsku. Laagri personal varjus punkrisse. Laagris osas, kus elavad Prantsuse sõdurid, sai viga kaks Mali tsiviilisikut.

ÜRO-l on Malis 13 000 rahuvalvajat. Tessaliti laagris on Tšaadi pataljon ja prantslased. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused