Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Maailm muutub pandeemia järel, sest teisiti lihtsalt enam ei saa

-
29.03.2020
“Fight Covid-19” – koroonaviirus on kogu maailma mure.
© AFP/Scanpix

Koroonaviirusest tekkinud kriis võib maailmas palju muuta, kuid palju jääb ka endiseks.

Kui vaadata praegu jätkuvat opositsiooni ja massimeedia ristiretke valitsuse ja eriolukorra vastu, siis on selge, et inimesed ei muutu. Ei tee seda padueurokraadid Kallased, president Kaljulaid, Paet ja Mihkelson, sotsid Saarega eesotsas, juunikommunist Lauristin ega venemeelne euroföderalist Yana Toom. Nad jäävad samasuguseks ka kriisi ajal ja järel.

Ainus, mis neid inimesi muuta võib, on Euroopa Liidu kokkukukkumine, mis arvestades selle monstrumi praegust kriisiaegset ebaefektiivsust ja tahtmatust õppida pole ilmselt sugugi võimatu. EL-i ei kukuta mitte mingid poliitilised jõud, vaid tema enda nõrkus ja jõuetus – kas aga eurokraadid seda mõistavad?

Euroopa Liidul on võimalus muutuda, kuid praegu toimuv näitab, et seda ei juhtu, sest ühenduse eesotsas on liidrid selle mõtlemisega, mis viiski liidu mandumise ja jõuetuseni.

Maailmas tulevad uued reaalsused. Ilmselt ei arvesta paljud enam nii tihedalt Hiinaga, sest selgeks on saanud selle suurriigiga liigse seotuse ebakindlus. USA seevastu näitas Trumpi käe all, et majanduse Hiinast koju toomine oli õige samm.

Maailma võib muuta pandeemiaga kaasnev majanduskriis ja eeldatav vaesumine, mis panevad lihtsalt lollusi lõpetama. Majanduslikke reaalsusi mittearvestav kliimahüsteeria lihtsalt ei saa edasi kesta, vähemalt seni, kuni pole olemas odavamaid alternatiive. Kui söel põhinev olemasolev elektrijaam töötab ja tuuleparkide rajamiseks raha pole, siis tuleb teha valik.

Lolluste osas on hea ka see, et enamik neist “euroopalikest väärtustest” on tegelikkuses tühikargamine. Loodetavasti saavad lõpu LGBT ja feministeeriumi, samuti igasuguste võrdsusuuringute rahastamine riigieelarvest, sest seda raha läheb vaja ikka reaalsetele abivajatele. Ehk siis perele realt ei tõsteta enam raha ümber homopropagandale. Elu paneb ise asjad paika.

Kindlasti muutub suhtumine migrantidesse, täpsemalt nende poputamisse, sest raha selleks lihtsalt üle ei jää. Euroopa saab ehk aru, et ühe paari töökäte saamise nimel üheksat mittetöötavat kätepaari ülal pidada pole lihtsalt võimalik, ja võõrad toovad kaasa rohkem probleeme kui lahendusi.

Kõike seda maailm alles näeb. Võib-olla ei juhtu see just nii, nagu eelnevalt kirjeldatud, kuid midagi ei jää endiseks. Kui, siis mõned inimesed, aga nemad jäävadki ajale jalgu. Nagu opositsioon Eestis.