Maailm on hädas “koju” tahtvate ISIS-e pruutidega

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Turvakaamera pilt sellest, kuidas Shamima Begum koos sõbrannadega 2015. aastal Islamiriigi suunas teele asuvad.

Nüüd, kus Islamiriik on vähemalt oma territooriumi kaotanud, valguvad Euroopasse ja Ameerikasse tagasi nii pühasõdalased kui ka nende pereliikmed.

See aga on pannud paljud riigid sundseisu, sest just pühasõdalaste naistel ja lastel on Euroopa riikide või USA kodakondsus ja vormiliselt peaks neil inimestel olema õigus naasta, kui nad pole kuritegusid sooritanud, mis lubaks neid kas kodakondsusest ilma jätta või neid karistada.

Liberaalne maailm on iseennast nii seaduste kui põhimõtetega nõrgaks teinud ega suuda näidata selgroogu ja massimõrvarite juurde läinud inimesi lihtsalt nende valitud teele hulkuma jätta, mis oleks paraku just õige lahendus.

Bangladesh keeldus kolmapäeval kodakondsuse andmisest Suurbritanniast teismelisena sunniitliku äärmusrühmituse Islamiriik juurde niinimetatud džihaadipruudiks läinud naisele, teatas välisministeerium.

Suurbritannia oli varem teatanud Shamima Begumilt kodakondsuse äravõtmisest, milline otsus põhines sellel, et naisel arvati olevat õigus Bangladeshi kodakondsusele.

Begum põgenes 15-aastasena koos kahe sõbrannaga, et liituda Islamiriigiga. Naine avastati eelmisel nädalal Süüria pagulaslaagrist, kus ta sünnitas lapse. Naine on avaldanud soovi naasta Suurbritanniasse. Samas teatas ta avalikult, et ei kahetse midagi.

USA võimud teatasid kolmapäeval, et ei luba Süüriasse teismelisena pühasõdalasi toetama läinud Hoda Muthanal Ühendriikidesse naasta. Alabama osariigis sündinud 24-aastane naine on avaldanud soovi kodumaale naasta. “Hoda Muthana ei ole USA kodanik ja teda ei lubata Ühendriikidesse,” kinnitas välisminister Mike Pompeo vastavasisulises avalduses.

Tegelikult kardavad Euroopa riigid ja USA, et need inimesed hakkavadki nii oma lapsi kui ümbritsevaid inimesi islamiäärmuslusega mõjutama. Sama probleem on juba pikemat aega olnud päevakorral ka Soomes.

Allikas: BNS

Loe ka: Eesti liberaalsus: lisaks naisesüütajatest immigrantidele ka pühasõdalased koju tagasi

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused