Maailm teeb vähikäiku: Saksamaal pannakse üles Lenini kuju

Maailm,
Lenini monument Minskis.

Sellal kui kogu maailmas tõugatakse postamentidelt koloniaalajastu kangelaste ausambaid, kerkib Lääne-Saksamaal Gelsenkircheni linnas Nõukogude Venemaa juhi Vladimir Lenini kuju.

Väikse Saksamaa Marksistlik-Leninistliku Partei (MLPD) sõnul saab nende kuju olema esimene Lenin, mis kunagi Lääne-Saksamaa territooriumile püsti on pandud “Rassistide, antisemiitide, fašistide, antikommunistide ja teiste minevikuigandite aeg on ilmselgelt möödas,” ütles MLPD esimees Gabi Fechtner. Seevastu “Lenin oli maailmaajaloolise tähtsusega mõtleja, kes oli omast ajast ees ning võitles vabaduse ja demokraatia eest”, lisas ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kunagise tööstuspiirkonna Ruhri südames asuva Gelsenkircheni linna elanikud ei ole sugugi kõik 1957. aastal Tšehhoslovakkias valminud kahemeetrisest Leninist vaimustuses. “Lenin esindab vägivalda, repressioone, terrorismi ja kohutavaid inimkannatusi,” seisab Gelsenkirchen-Westi volikogu peavooluparteide märtsis vastu võetud resolutsioonis.

Volikogu peab sellise antidemokraatliku sümboli püstitamist lubamatuks, lisati, ja lubati püüda kõigi seaduslike vahenditega seda takistada. Münsteri kohus lükkas aga kuju vastustajate taotluse tagasi.

MLPD, kes on kuulutanud, et Lenini püstitamine äratab huvi Venemaal ja kaugemalgi, tähistab sündmust vorstide ja koogiga, manitsedes samas osalejaid koroonaviiruse tõttu üksteises ohutusse kaugusse hoidma ja maske kandma.

7 commentsOn Maailm teeb vähikäiku: Saksamaal pannakse üles Lenini kuju

 • Avatar

  Kui Lenin võimule sai, kutsus ta väsimatult üles inimesi maha laskma, pooma, põletama, uputama ja mingit muud moodi hävitama. Ilmselt oli peale hullumeelsuse üks põhjus ka selles, et kuna Lenin noores eas mitte millegi mõistlikuga hakkama ei saanud, osteti talle isa rahadega mõis, kus siis Lenin oleks võinud olla mõisavalitseja. Talupojad aga ei õigustanud Lenini ootusi, sest varastasid mõisalt hobuse ja kaks lehma. Sellest siis ilmselt ka Lenini pettumine inimestes. Siin pole ka midagi imestada, sest Marx näiteks vihkas kõiki rahvaid, kaasa arvatud ka juudid, Voltaire aga pidas prantslasi ahvikarjaks ja tõstatas küsimuse, kas taolisel rahval on ikka õigus olemasolule

 • Avatar

  Vaesekesed ei mõista et bolševikud olid terroristlik organisatsioon (nagu “islamiriik” tänapäeval).

 • Avatar
  vk. com/ prooton

  Ega see leenin midagi hullemat küll korda ei saatnud, kui need kolonistid teistel mandritel põlisrahvaga. Näeh, Eesti sai vabaks, juudid ( 90+% revolutsionääridest olid juudid ) aga Solsenitsõni järgi saivat tappa 60 miljonit kristlast. Artvestades kristlaste tehtud kultuuritoomist, siis…

  Eks see sõda puuslikutega on ikka nii, et meie oleme head, nemad on pahad ja kui minna nende poole, siis sealtpoolt paistab samamoodi. Ma küll parempoolsust, ehk konkurentsikultust vasakpoolsusest ülemaks ei pea, kui vasakpoolsus tähendaks seda mis ta on, ehk solidaarsus, koostöö. Ehk kui sul on kaks kätt, vasak ja parempoolne, siis ei pea põdema, mõlemad on vajalikud.

  • Avatar

   Eristus koostöö ja võistluse vahel paistab olevat fundamentaalne jah. Ja ilmselt on nad ka mingis dialektilises seoses. Võibolla umbes nii, et ühine väärtus saab olla ühtaegu nii see, mis seob, kui ka see, mille järgi terasid sõkaldest eraldada. On nii koostöö kui konkurentsi eelduseks.
   Mis aga “leninisse” puutub, siis ma mõtlen, et “koostöö juhtimine” on ilmselt keerulisem kui võistluse korraldamine. Selline jõuga läbi viidud kollektiviseerimine pole veel koostöö.

   • Avatar
    vk. com / prooton

    Konkurents on see, mis hoiab masinavärgil seda tuhhi ja teotahet sees, koostöö aga on loomulik osa ka konkurentsist. Lihtsalt kui tasakaal paigast ära läheb, siis meenud see “ründava käe sündroom” ( huvitav psühholoogiline fenomen ). Näiteks EKREt pean ma ikkagi sotsialistlikuks grupeeringuks, sest tundub pühendunult seisvat MEIE kommuuni, ehk eestlaste eest, isegi eestimaalaste eest, ning see on ju ühendav, koostöö faktor. Samas parempoolne, sest konkureeritakse, ning seda väljast peale tuleva ja end “õigeks” pidava uue maailmakorra lahustumise vastu. Kes konkurentsis peale jääb? Minu hääl tuleb EKREle, kui ta on tugevas võitluses kellegi teisega, ning hääl võib määravaks osutuda. Nii nagu ma seekord andsin oma hääle Keskerakonnale, et äkki võidabki reformareid, ning midagi muutub.

    Sotsialism aga on selline nihestatud sõna oma tähenduses nüüd. Sootsium, sotsiaalsete suhete reguleerimine, kõik erakonnad on selles mõttes sotsialistlikud. Sotsiaal-“demokraatia” aga on juba nati miski muu. Ja kui ma end sotsialistiks ja vasakpoolseks liberaaliks nimetan, siis ma ei idealiseeri siin nõukogude korda, ebamoraalsust ja korratust. Lihtsalt seesama solidaarsus oma kaaskodanikega, ühtsus, ning liberaalsus selles mõttes, et see, mida inimene oma magamistoas öökapil hoiab, olgu või keelatud kirjandus, see pole teiste asi, seni, kuni ta ei hakka seda avalikus ruumis teistele peale suruma.

 • Avatar

  Eestis on isegi eestlaste hulgas putiniste ja kommuniste, aja küsimus millal sarnased kujud püsti pannakse, ülikoolid jutlustavad kultuurimarksismi.

 • Avatar

  Kohus lähtud nn demokraatiast ehk kõigile õigus, sh. ka lollusele, mitte aga juriidikast. Siit näide, kui poliitika muutub selgest mõistusest-ratsionaalsusest ülimaks.
  Saksamaa kuulsamad tegelased ja teadlased võtvad siin süfiliitiku kuju vastu sõna:
  https://www.youtube.com/watch?v=C8ZiBEf0-oM

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused