Maailma absurditeatris: “Mehhiko austas sadade kinnivõetud migrantide inimõigusi”

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Mehhiko politsei ja migrantide vastasseis.

Maailm on muutunud sedavõrd ebanormaalseks, et vabandatakse isegi seaduserikkumiste takistamise eest.

Mehhiko austas sadade Kesk-Ameerika migrantide inimõigusi, kuigi võttis nad kinni jõulise julgeolekuoperatsiooniga, ütles president Andrés Manuel López Obrador reedel.

Rahvuskaardi liikmed kasutasid pisargaasi, et võtta kinni 800 migranti, kes tungisid piirijõge ületades Guatemalast Mehhikosse.

“Õnneks on inimõigustest kinni peetud,” ütles president pealinnas Mexicos pressikonverentsil. “Neile pakuti peavarju, tööd, kõike,” lisas ta, viidates valitsuse plaanile pakkuda USA-sse teel olevatele migrantidele töökohti ja peavarju, julgustamaks neid jääma Mehhiko lõunaossa.

Rahvuskaart takistas neljapäeval Mehhiko lõunaosas Chiapase osariigis sadadel kesk-ameeriklastel jätkamast teekonda Ciudad Hidalgo linna suunas.

Siseministeerium teatas hiljem, et 800 Kesk-Ameerika taustaga migranti “päästeti” pärast Suchiate jõe ületamist.

Seega siis ründavad migrandid füüsiliselt piiri, nende taltsutamiseks peab jõudu kasutama, kuid lõpuks ikkagi saavad nad oma – seda hoolimata sellest, et kogu protsess kubiseb sülitamisest kõikide riikide seadustele. Pärast veel imestatakse, miks Mehhiko on organiseeritud kuritegevuse paradiis. (AFP-BNS-UU)

Kommentaarid

One commentOn Maailma absurditeatris: “Mehhiko austas sadade kinnivõetud migrantide inimõigusi”

  • Avatar
    Leo Viller

    Taolise ” õilsa ” ettevõtmise taga ongi arvatavasti Mehhiko narkokartellide ninamehed. Täitsa jama – ei saa narkootikume enam vabalt USAsse toimetada

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused