Maailma trend: poliitilistes ja ideoloogilistes võitlustes pannakse “tanki” lapsed

Greta Thunberg (paremal) on noor kliimaaktivist, kes on sattunud poliitilistesse mängudesse.

On ju ammu teada, et kõige rohkem tähelepanu tõmbavad endale lapsed ja lemmikloomad – sellest on aru saanud ka poliitilis-ideoloogiline maailm.

Kliimavõitlejad on aru saanud, et agressiivsed puude külge aheldatud inimesed ei tõmba piisavalt rahvast kaasa, ja nad on sinna kaasanud lapsed – mõtlemata sellele, kas nood üldse saavad toimuvast aru, või ei suhtu sellesse mitte liiga naiivselt.

Teismeline Rootsi kliimaaktivist Greta Thunberg, kelle algatatud kooliõpilaste igareedesed kliimameeleavaldused on pannud aluse ülemaailmsele liikumisele, pälvis pühapäeval Prantsusmaa Normandia regiooni Vabaduse auhinna, kirjutab Postimees.

Thunberg on inspireerinud kümneid tuhandeid lapsi üle maailma koolitunde boikottima, tõmbamaks tähelepanu kliimamuutusele. Samal ajal on ta väisanud ka Euroopa pealinnu, avaldades poliitikutele survet, et nad kliimamuutusi tõsisemalt võtaksid.

Koolitundide boikoteerimine on väga kahtlane võitlusviis – esiteks toob just võimalus poppi panna ja kaamerate ees särada õilsa üritusega kaasa suure massi noori, keda see värk tegelikult ei huvita; teiseks – selliste aktsioonide tõttu kannatab nende laste haridus.

Mis aga puutub poliitikute survestamisse, siis avalikkuse ees võidakse tüdrukut igati toetada, aga kui pragmaatiline poliitik seisab oma kodumaa majandusprobleemide eest, kus söekaevanduste sulgemine võib lahti päästa sotsiaalsed pinged, teeb ta hoopis teised otsused.

Lapsed saavad kahtlemata aru, et kliimaga on asjad sandisti, aga päris kindlasti ei hooma nad seda, kuidas sellega kõige efektiivsemalt võidelda saab, millised on need takistused, mis seda võitlust pidurdavad, ja mida seal eirata ei saa. Nad on kõhklemata nõus väitega “Kõik suitsevate korstnatega tehased kinni!”, kuid nad ei  mõista, mida sellise üleskutse järgimine endaga kaasa võib tuua.

Need, kes suunavad lapsi poliitilistele aktsioonidele, võiks neid eelnevalt vähemalt pisut harida, et nood vähemalt kliimavaenulikke nutiseadmeid protestiaktsioonide ajal ei näpiks. Veel parem oleks, kui nad toodaks välja ka tselluloositehase, Rail Balticu või tunneli-vastastes protestides, sest ega needki maailma kliimat paremuse poole keera.

Greta Thunberg on kindlasti asjalik tüdruk ja tema tegevus teeb maailma paremaks, kuid ilmselgelt on neiu poliitilistes mängudes vaid ettur.

Kommentaarid