Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Maailma turismimajandus teeb islamiterrorismi tõttu vähikäiku

-
27.04.2019
Turistid Egiptuses Hurghadas – kui kaameliga kõrbesse enam ei saa, tuleb teisi variante leida.
© AFP/Scanpix

Islamiäärmuslusega kaasas käiv terrorism ja sõjategevus peletavad turiste üha rohkematest riikidest eemale, see aga mõjub halvavalt nende sageli suuresti turismile orienteeritud majandustele.

Sri Lanka kardab ülestõusmispühade terrorirünnakute tõttu jääda sel aastal ilma 30 protsendist turismitulust ehk 1,5 miljardist dollarist, ütles rahandusminister reedel.

“Turism saab kõige suurema hoobi,” tõdes minister Mangala Samaraweera ajakirjanikega kohtudes. “Oodata on saabumiste arvu 30-protsendist langust ja see tähendab umbes 1,5 miljardi dollari kaotust,” lausus minister.

Reisihoiatuse Sri Lanka kohta on andnud Saksamaa. USA, Suurbritannia, Holland, Austraalia ja veel mitmed riigid.

Terrorismi all on rängalt kannatanud paljude riikide turism. Eestlasedki teavad, et näiteks Egiptuses jäävad turistid suurtesse hästivalvatavatesse turismikompleksidesse – kaamelitega püramiidide vahel ei sõideta enam ammugi. Ka Tuneesias on pärast pommirünnakuid välismaalaste vastu turism kokku kuivanud. Sellest küll ei räägita, aga progressiivseks peetav “Araabia kevad” mõjus araabia riikidele turismi osas väga halvasti.

Pärast Nizza veokirünnakut jäi see Prantsusmaa Vahemere-äärne linn vähemalt tolle suve lõpuni turistidest tühjaks. Euroopas taastub turismi tegelikult ka pärast terrorit ruttu – seda võetakse liberaalses maailmas poliitkorrektselt “uue normaalsusena”.

Kolmandasse maailma on juba praegu ohtlik sõita – tuletagem meelde norralanna ja taanlanna jõhkrat tapmist Maroko mägedes. Kui migratsioon ujutab arenenud riigid üle, siis on turisminduse tulevik juba küsitav ka neis maades. Kas keegi soovib enam sõita Pariisi, kui sealsetel tänavatel, kus vanasti käisid käsikäes armunud, lesivad üle Vahemere tulnud elujõus mehed? Kes sooviks tänagi Malmöga enam tutvuda?

Eestlased ja teised “raudse eesriide” taga olnud rahvad rõõmustasid kord selle langemise üle, kuid peagi hakkavad müürid tänu rändepaktile kaitsma, nagu see on Ungaris. “Avatud” maailmas ringiuudistamine aga muutub üha ohtlikumaks ja seetõttu kaovad ka Kolmanda maailma riikide eelarvetest turistieurod, mis paneb võõrad veelgi rohkem rändama.