Maailmakultuuri häving Pariisi Rahvusooperis: „Luikede järv“ on lindude tõttu rassistlik

Maailm,
Luikde järve etendus” Viini Riiklikus Ooperiteatris. Seda klassikat ähvardab nüüd kultuurimarksism. Pilt on illustratiivne.

Pariisi rahvusooperi (Opéra national de Paris) uus direktor Alexander Neef plaanib võtta programmist maha kolm tuntud balletti, kuna need esindavad tema sõnul nn valgete ülimuslikkust.

Kolm mainitud balletti on Rudolf Nurejevi koreograafial põhinevad „Pähklipureja,“ „Luikede järv“ ja „Bajadeer“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Septembris, kui Neef nimetati ooperiteatri uueks direktoriks, tulid teatri artistid välja manifestiga „Pariisi ooperi rassilistest probleemidest“, milles mainiti muuhulgas, et mustanahalised tantsijad ei ole enam nõus näo valgeks grimeerimisega näiteks valge luige rollis.

Pariisi ooperiteatri juhtkond ei pööranud manifestile esialgu suuremat tähelepanu, kuid Prantsuse-Kanada akadeemik ja poliitkommentaator Mathieu Bock-Côté sidus juhtunu oma Le Figaro artiklis musti elusid kaitsva Black Lives Matter liikumisega.

Prantsuse ajalehe Le Monde’i sõnul sattusid just need kolm balletti rünnaku alla, kuna „Luikede järves“ sümboliseerib valge luik head ja must luik kurjust, „Pähklipureja“ puhul osutus kriitikute jaoks problemaatiliseks araabia tants („Kohv“) ja „Bajadeeris“ seati küsimuse alla mustanahaliste laste tantsustseen.

Kolme balleti kavast eemaldamine viitab järjekordselt praegu toimuvale kultuurirevolutsioonile, mis puudutab nii filmi, kirjandust, televisiooni kui ka kunsti.

Ameerika kodusõjast rääkiv film „Tuulest viidud“ eemaldati HBO voogedastusplatvormi filmide hulgast nn rassiliste probleemide tõttu ja tervet hulka etendusi ning teisi filme on tabanud sama saatus. Ameerika Ühendriikide Rhode Islandi ülikool eemaldas hiljuti isegi II maailmasõda kujutavad seinamaalingud, kuna neil oli kujutatud liiga palju valgeid sõdureid.

Ka raamatukogud ei ole jäänud poliitilise korrektsuse tsensuurist puutumata. Ühendkuningriigi raamatukogudest on kõrvaldatud raamatuid n-ö dekoloniseerimise ja mitmekesisuse saavutamise eesmärgil, rääkimata kujudest ja monumentidest, mida on kogu Läänes hoolega maha kistud. Kriitikud hoiatavad aga, et ajaloo ründamine sellisel viisil kujutab endast suurt ohtu Lääne tsivilisatsioonile ja on põhimõtteliselt katse kirjutada ümber ajalugu.

Allikas: Remix News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused