Maailmas vaieldakse, kas Ukrainas toimuv on genotsiid või mitte

Maailm,
©Scanpix
Macron ja Putin

Prantsusmaa president Emmanuel Macron keeldus avalik-õiguslik ringhäälingule France 2 antud intervjuus kirjeldamast Venemaa tegevust Ukrainas genotsiidina. Macroni sõnul panevad Venemaa sõjaväelased toime sõjakuritegusid. USA president Joe Biden ütles teisipäeval, et Venemaa sõjaväelaste kuritegelik tegevus ukrainlaste vastu on genotsiid. Kolmapäevasel istungil algatasid 84 riigikogu liiget avalduse “Venemaa föderatsiooni sõjakuritegudest ja genotsiidist Ukrainas”, milles tunnistatakse Ukraina rahva vastaseks genotsiidiaktiks Venemaa sõjaväe ning sõjalise ja poliitilise juhtkonna tegevuse Ukraina vastases sõjalises agressioonis.

Macronilt uuriti, kas ta kasutaks sama terminit. “Ma oleksin täna selliste terminitega ettevaatlik, sest need kaks rahvast, ukrainlased ja venelased, on vennad,“ Macron, lisades, et sellise retoorikaga eskaleerumine ei tule kellelegi kasuks.

“Kindlasti võime öelda, et olukord on vastuvõetamatu ja tegemist on sõjakuritegudega,” lisas Macron.

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi taunis Prantsusmaa liidri Emmanuel Macroni keeldumist nimetada Ukrainas toimunud tapmisi genotsiidiks. Zelenskõi mõistis hukka ka Macroni viiteid venelastele kui vennalikule rahvale.

«Sellised asjad on meile väga valusad. Seega annan kindlasti endast parima, et seda teemat temaga arutada,» ütles Zelenskõi pressikonverentsil Poola ja Balti riikide visiidil viibivate liidritega.

Mõne päeva eest nimetas Macron selles sõjas kõige suuremat koormat kandva Poola peaministrit “paremäärmuslikuks antisemiidiks“.

Genotsiid (ka rahvatapp) on tegu, mille eesmärk on mingi rahvusliku, etnilise, rassilise või usulise ühenduse osaline või täielik hävitamine.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused