Macerata tulistaja advokaat: inimesed peatavad mind, et Lucale solidaarsussõnum edastada

Macerata tulistamineMacerata tulistamine

Itaalia linnas Maceratas kättemaksuks noore itaallanna tapmise ja tükeldamise eest immigrantide pihta tule avanud  28-aastane Luca Traini on vahistatud, aga asi on võtnud huvitava pöörde, kuna lihtinimesed on hakanud tulistaja suhtes solidaarsust üles näitama.

Tulistaja advokaat Giancarlo Giulianelli teatas esmaspäeval Itaalia meediale, et ta on saanud inimestelt massiliselt toetusavaldusi Trainile, vahendab thelocal.it. “Poliitiliselt on meil probleem. Macerata linnatänavatel peatavad inimesed mind, et Lucale solidaarsussõnumeid edasi anda,” ütles ta pärast oma kliendiga kohtumist. “See on murettekitav, kuid see annab meile ettekujutuse sellest, mis riigis toimub.”

Giulianelli lisas, et Traini oli “jäämäe veepealne osa” ja et rändest tulenevate probleemide lahendamiseks pole Itaalia poliitikud midagi ette võtnud.

Itaallasest kättemaksja tulistamisohvriteks on viis meest ja üks naine, kes on pärit Ghanast, Malist ja Nigeeriast. Traini on teadaolevalt öelnud, et ta ei tahtnud tulistamisel naisi tabada. Kõik ohvrid said haavata.

Luca Traini tegi pärast tulistamissõitu avaliku fašistliku tervituse. Mees on ise öelnud, et kuigi ta ei tundnud 18-aastast Nigeeria pagulase poolt mõrvatud Itaalia neidu isiklikult, siis kuuldes raadiost, et jõhkras mõrvas süüdistatuna on vahistatud nigeerlane, otsustas ta tüdruku tapmise eest immigrantidele kätte maksta ning teha midagi massilise sisserände vastu.

Ilmselt seisab kogu Lääne-Euroopa silmitsi ohtliku tendentsiga, kus riiklike struktuuride oskamatus ja tahtmatus ühiskonda massilise immigratsiooniga kaasneva kuritegevuse eest kaitsta paneb ülekeevad kohalikud inimesed relvi haarama. Vägivalda õigustamata peab nentima, et kui vasakliberaalne Euroopa jätkab kontrollimatu sisserände soodustamist, siis viib ühiskonna nördimus ka edaspidi ettearvamatute kokkupõrgeteni võõrastega.

Kommentaarid