Macron kutsub Berliinis Euroopat tugevdama, tema maa aga mässab presidendi vastu

Maailm,
©Scanpix
“Kollavestide” protest Macroni vastu Prantsusmaal.

Eesti peavoolumeedia kiidab küll Euroopa rahvusriikide vaenlast Macroni, kuid jääb kidakeelseks, kui jutt on sellest, et see mees on oma riigis vihatud vaenlaseks saamas.

Samal ajal kui Prantsuse president Emmanuel Macron ütles pühapäeval Berliinis, et Euroopa peab kasvama tugevamaks ja suveräänsemaks, täitmaks oma kohust kaose ärahoidmiseks maailmas, on tema valitsetav riik Macroni vastu üles tõusnud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Prantsusmaal tõi valitsuse aktsiisitõus teedele ja tänavatele sajad tuhanded inimesed. Valitsus on toonud tänavatele eriüksused. Mitusada inimest on saanud meeleavaldustes vigastada.

Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni populaarsus on langenud 25 protsendi peale, selgus pühapäeval avaldatud arvamusküsitlusest. Võrreldes eelmise kuuga oli langus neli protsenti. Uuringufirma Ifop küsitlus avaldati väljaandes Journal du Dimanche. Küsitluses osales 1957 inimest.

Sõda Prantsuse valitsuse ja aktsiiside vastu sai alguse reedel ja jätkub siiani. Inimesed nõuavad president Emmanuel Macroni tagasiastumist, sest Prantsuse valitsus on tõstnud aktsiisi, mis aga seab löögi alla vaesemad inimesed ja need, kes elavad maapiirkondades.

Inimesed on blokeerinud oma autodega teed ja tänavad, nii et elu on muutunud Prantsusmaal väga keeruliseks. Transpordiühendused on halvatud. Protestijad on hakanud nimetama end “kollavestideks”, sest Prantsusmaal peab igal autojuhil olema hädaolukorra tarbeks autos helkurvest.

Laupäeval võttis meeleavaldustest osa ligi 300 000 inimest. Üle 400 inimese on saanud vigastada, neist 14 raskelt, ütles pühapäeval siseminister Christophe Castane. Vigastatute hulgas on 28 politseinikku, sõjaväepolitseinikku ja tuletõrjujat.

Meeleavaldused toimuvad ligi 3000 kohas üle terve Prantsusmaa ning tuhanded meeleavaldajad on olnud tänavatel ööpäevaringselt. Politsei on sadu meeleavaldajaid kinni pidanud.

Ida-Prantsusmaal Le Pont-de-Beauvoisin’i linnakeses suri laupäeval 69-aastane naismeeleavaldaja, kellele oli üks paanikasse sattunud autojuht otsa sõitnud.

Meeleavalduste taga on ulatuslik rahvaliikumine, kes pole rahul president Macroni poliitikaga. Valitsus on tõstnud tänavu hüppeliselt kütuseaktsiisi, mis koos kütuste maailmaturu hinna tõusuga on ajanud prantslased vihale. Bensiini aktsiis on tõusnud Prantsusmaal kolme aasta jooksul ligi 7 protsenti, diisli oma 15 protsenti. Sellist hinnataset pole nähtud 2000. aastate algusest saadik.

USA president Donald Trump naeris teisipäeval Twitteris Macroni madala reitingu üle ja avaldas arvamust, et tema jutud Euroopa sõjaväest olid mõeldud protestidelt tähelepanu kõrvale juhtimiseks.

Allikad: BNS, eestinen.fi

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused