Macron saab võimsa vastase: ka Viktor Orban plaanib europarlamendi valimisteks üle-euroopalist erakonda

Ungari peaminister Viktor Orban.Ungari peaminister Viktor Orban. on üks mõjukamaid immigratsioonivastaseid poliitikuid Euroopa Liidus.

Ungari immigratsioonivastane peaminister Viktor Orban on tõusnud üheks Euroopa mõjukamaks liidriks, kelle tegelikku mõju üritab peavoolumeedia igati pisendada.

Viktor Orban teatas möödunud esmaspäeval Budapestis endise Saksamaa kantsler Helmut Kohli auks peetud konverentsil, et enne Euroopa Parlamendi valimisi järgmisel aastal tuleb luua üle-euroopaline partei võitluseks sisserände vastu, teatab EU Observer. Kõnealuse ürituse korraldasid Konrad Adenaueri Fond ja Ungari Ühisfond.

Ungari valitsuse pressibüroo teatel rääkis Viktor Orban: “Euroopa Parlamendi valimisteks 2019. aastal oleks koos mõttekaaslastega vaja luua Kesk-Euroopa või isegi üle-euroopaline immigratsioonivastane formatsioon. Ei ole kahtlust, et meid saadaks valimistel suur edu. Meie ees seisab raske ülesanne uuendada Euroopa Rahvapartei ja leida tagasitee oma kristlik-demokraatliku juurte juurde.”

Ungari peaminister rõhutas oma kõnes, et Fidesz on pühendunud ERP-le. “Oleme kahtlemata Euroopa Rahvapartei parempoolne kristlik-demokraatlik platvorm. Me usume, et on aeg kristlik-demokraatlikuks renessanssiks, mitte populistlikeks rahvaürituseks. Erinevalt liberaalsest poliitikast suudab kristlik-demokraatlik poliitika kaitsta inimesi, meie rahvaid, perekondi, meie kristlike juurtega kultuuri ning meeste ja naiste võrdõiguslikkust, teiste sõnadega – meie Euroopa eluviisi.”

Viktor Orban hoiatas samuti, et Euroopa Komisjon annab sisserännet toetades Euroopa maksumaksjate raha inimsmugeldamisega tegelevatele salakaubavedajatele, kes maskeeruvad valitsusvälisteks organisatsioonideks.

Viktor Orbani Fideszi partei kuulub paremtsentristlikusse Euroopa Rahvaparteisse, mis on suurim fraktsioon Euroopa Parlamendis. See fraktsioon on blokeerinud paljud Brüsseli katsed Ungarit sirgeseljalise poliitilise kursi eest karistada.

Kommentaarid