Macron sai inimsmugeldamise pärast Salvini käest sarjata

Maailm,
©Scanpix
Migrandid kaubikusse murdmas

Itaalia siseminister Matteo Salvini kritiseeris karmilt Prantsusmaa president Emmanuel Macroni, kuna Prantsusmaa politsei toimetas Itaaliasse illegaalseid migrante. Nende endi sõnul oli tegemist eksimusega.

Breitbarti andmetel kinnitas Prantsusmaa politsei, et jättis tõepoolest illegaalseid migrante Claviere nimelisse linna Itaalias, mille peale teatas Salvini, et Calviere juhtum on pretsedenditu seaduserikkumine. „Mind huvitab, kas rahvusvahelised organisatsioonid ei pea haigeks seda, et inimesed jäetakse isoleeritud alale ilma igasuguse abita ja ilma sellest teatamata?“ küsis Salvini.

Prantslaste sõnul olid konkreetsed sandarmid jõudnud piirkonda (Haute-Alpes) alles hiljuti, ei orienteerunud seal veel piisavalt ning sattusid Itaalia territooriumile segastel asjaoludel, mis vajavad veel selgitamist.

Salvini vastas sellele, et migrantide jätmist Itaalia metsa ei saa pidada ei eksimuseks ega ka õnnetuseks. „Kes olid need immigrandid? Kust nad tulid? Miks jäeti nad maha? Ja veel kord: Pariisi elanikud, kas see on normaalne jätta inimesed lihtsalt metsa? Miks räägib Prantsusmaa pool sandarmitest, kes ei olnud võimelised orienteerima, kui tühi auto kihutas oma poolele tagasi väga kiiresti ja ilma igasuguste kõhklusteta?“ lisas Salvini.

Claviere kohalikud karabinjeerid teatasid, et nägid reedel Prantsusmaalt tulnud väikebussi, kust tõsteti välja ja jäeti linna juurde metsa maha kaks Aafrika päritolu meest. Väikebuss sõitis seejärel tagasi Prantsusmaa piiri poole.

Itaalia karabinjeerid on viimasel ajal Claviere piirkonnas tugevdanud valvet hiljuti asetleidnud juhtumi taustal, mille käigus aitasid avatud piire pooldavad vasakäärmuslased kaasa illegaalsele migrantide smugeldamisele Itaaliast Prantsusmaale. Salvini suunas oma sõnumi otse Prantsusmaa presidendile Emmanuel Macronile: „Tegemist on rahvusvahelise häbistamisega ja härra Macronil pole mõtet teeselda. Me ei võta vabandusi vastu.“ Ta jätkas: „Aga kui keegi tõesti arvab, et võib kasutada meid [Itaaliat] Euroopa põgenikelaagrina, rikkudes seadusi, piire ja kokkuleppeid, siis ta eksib. Me oleme valmis kaitsma oma maa au ja väärikust igal pool ja igal astmel.“ Ühtlasi nõudis Salvini selgitus Prantsuse suursaadikult.

Augustis vandus president Macron, et astub vastu Salvinile ja teistele massimigratsiooni vastastele poliitikutele ning parteidele Euroopas. Salvini nimetas Macroni selle peale silmakirjateenriks ja meenutas, et 2017. aasta algusest on Prantsusmaa ja Macron saatnud oma piirilt Itaaliaga tagasi 48 000 immigranti, nende hulgas ka naisi ja lapsi.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused