Macron vahetas Viktor Orbani tunnustamise eest välja Prantsusmaa suursaadiku Ungaris

Prantsusmaa president Emmanuel Macron ja Ungari peaminister Viktor Orban vestlemas Brüsselis toimunud Ülemkogul.

Eestis vallandunud rõõmukisa taustal siinse USA suursaadiku vastandumisest oma presidendile tasub välja tuua ka selle, kuidas lahendas Prantsusmaa globalistist president Emmanuel Macron sarnase olukorra enda jaoks.

President Emmanuel Macron asendas Prantsuse suursaadiku Ungaris Eric Fournieri  nädalavahetusel pärast konfidentsiaalset teatist, milles saadik kiitis Ungari peaministri Viktor Orbani migratsioonipoliitikat ja see lekkis ajakirjandusse, vahendab Reuters. Uueks suursaadikuks Budapestis nimetati Pascale Andreani.

Fournier ütles vastavalt 18. juuni konfidentsiaalsele teabele, mis oli suunatud Macroni kontorile ja mille avaldas uuriv veebiväljaanne Mediapart, et Ungari on “mudel” migrantidega toimetulemiseks ja et Orbani vastu suunatud populismisüüdistused on lihtsalt meedia väljamõeldised.

Endine suursaadik kirjutas ka seda, et Prantsuse meedia, kes süüdistas Ungarit antisemitismis, püüdis tegelikult tõrjuda tähelepanu “tõeliselt antisemitismilt”, mis pärineb “Prantsusmaal ja Saksamaal asuvatelt moslemitelt”.

Reedel ütles Macron, et ei jaga suursaadiku seisukohti ja et konfidentsiaalne kiri ei ole Prantsuse ametlik poliitika. “Kui see suursaadik oleks seda avalikult öelnud, oleks ta kohe vallandatud,” ütles Macron Brüsselis toimunud pressikonverentsil.

Eurofiil Macron on pidevalt rünnanud Kesk- ja Ida-Euroopa liidreid, kes tema hinnangul ei jagavat “euroopalikke väärtusi” ja keelduvad immigrante vastu võtmast. Temale meeldib hoopis ülalpool nähtav seltskond.

Ungari peaministri Viktor Orbáni sõnul tahavad eurooplased, et nende valitsused asuksid  ebaseaduslikke sisserändajaid kodumaale saatma ning suleksid uutele piirid. Ta lisas, et Euroopa demokraatia kriisis, sest kontinendi juhid on tegutsema asunud vastumeelselt, kuid rahva surve neile on senise poliitika jätkamiseks liiga tugev.

Kommentaarid