Macroni “Euroopa taassünd” tähendab Napoleoni impeeriumi ja mauride kalifaadi ebardlikku sümbioosi

Maailm,
©AFP/Scanpix
Sellisena näeb Prantsusmaa president Euroopa “taassündi”.

Prantsusmaa president Emmanuel Macron näitas oma pöördumisega “Euroopa taassünni nimel”, et tema poolt on ainult EL-i föderaliseerimist oodata ja tema on selles impeeriumi loomises väike Bonaparte.

Prantsuse riigipea kutsub üles looma reeglid, mis võitleksid vihakõne vastu, samuti looma demokraatiate kaitse Euroopa ameti, mis aitaks tõkestada valimistele korraldatud küberrünnakuid, ja keelustama poliitiliste parteide rahastamise võõrriikidest, kirjutab ERR. Tegu on järjekordse sõjakäiguga, pidurdamaks konservatiivide ja rahvusmeelsete oodatavat edu europarlamendi valimistel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tõlge ütleks, et makronilik vihakõne vastane võitlus tähendab oponentide suukorvistamist ja poliitiliste parteide rahastamise lõpetamine välisriikidest seda, et Le Pen ja Rahvusrinne, kellelt võetakse enne valimisi alati võimalus saada laenu Lääne pankadest, jääb ilma ka võimalusest kasutada kampaaniarahastuseks kolmandaid panku. Praegu ongi “Vene rahade” taga see, kui Marine Le Peni sunnitakse võtma laenu pangast, kus on raha ka mõnel Vene oligarhil – ja see annab suurepärase võimaluse rääkida Kremli rahastusest.

Macron tõstatas oma pöördumises rände ja solidaarsuse teema – ta tekitas tingimusliku seose Schengenis osalemise ja asüülipoliitika heakskiidu vahel. “Peame kõik Schengeni ala põhimõtted uuesti läbi vaatama ja need, kes soovivad selles osaleda, peavad täitma neile pandud vastutuse ja solidaarsuse kohustusi,” märgib Prantsusmaa president.

Macron tahab Schengeni ruumis liikumise migrantidele vabaks muuta ja leppe liikmesriikidele kehtestada kohustuse seda igati soodustada. Seega tähendab tema “Euroopa taassünd” küll viimasegi Euroopa kadumist ning ajaloolise mauride edasitungi jätkamist tänapäeval.

Allikas: ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused