Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Madjarid hoiatavad uue rändelaine eest – migrandid kavatsevad tormi joosta ka nende suhtes ebasõbralikule Ungarile

04.12.2019
Ungari-Serbia piir.
© Reuters/Scanpix

Ungari kõrge ametnik hoiatas uue migratsioonilaine eest, mis ei pruugi jääda palju alla 2015. aasta migratsioonikriisile. Nädalavahetusel toimunud pressikonverentsil kõneldes ütles Ungari riigisekretär Szilárd Németh, et Balkani poolsaarele on kogunenud üle 100 000 migrandi, kelle eesmärk on pääseda edasi mujale Euroopasse.

Némethi sõnul on olukord esialgu küll kontrolli all, kuid sarnaneb üha rohkem 2015. aasta kriisile ning ta hoiatas, et sellesse tuleb suhtuda väga tõsiselt. Migrandid on kogunenud peamiselt Lääne-Balkani riikidesse ja juhul kui nad otsustavad joosta tormi Ungari piirile tähendaks see Némethi arvates väga suuri probleeme. „Me peame selleks võimaluseks valmis olema,“ ütles Szilárd Németh.

Tema sõnul on oluline fakt, et Euroopa Kohtu otsusega ei ole migrantide paigutamine transiittsoonidesse sama, mis nende vangistamine. „Seega ei vasta migratsiooni toetava opositsiooni jutt transiittsoonidest sugugi tõele,“ ütles Németh.

Möödunud nädalal teatas Ungari politsei, et on avastanud kaks maa-alust tunnelit, mida migrandid kasutasid Serbiast Ungarisse pääsemiseks. Pärast tunnelite leidmist arreteeriti Asotthalomi külas, kus tunnelid asuvad, tosinkond migranti.

Raadiointervjuus ütles Ungari peaministri nõunik György Bakondi, et ehkki migratsiooni suurenemist on eelkõige täheldatud Ungari-Serbia piiril, on tegelikult elavnenud illegaalne migratsioon ka Horvaatia, Rumeenia ja Ukraina piirilõikudel.

Möödunud nädalal arreteeriti Ungari-Serbia piiril 600 migranti, kes üritasid illegaalselt Ungarisse pääseda. 2018. aasta samal ajal oli see arv 80.

Selle aasta jooksul on kokku takistatud 11 808 illegaali sisenemist Ungarisse, kellest 2418 üritas Ungarisse pääseda käesoleval kuul.

Allikad:  Hungary Today, Voice of Europe