Majandusprofessor: „Suur lähtestamine“ tähendab lääneliku maailma hävingut

Maailm,
- Updated
Bideni valimine presidendiks tähendab seda, et ka USA saab kaasatud ülemaailmsesse kaosesse.

Saksamaa majandusprofessor Antony Mueller hoiatab, et käimasolev nn suur lähtestamine võib tuua kaasa majanduskrahhi, mis ületab ka 1930. aastate majanduse allakäigu.

Brasiilia Sergipe föderaalülikooli professor leiab, et koroonaviirust kasutatakse globaalse eliidi poolt ära väikeettevõtete hävitamiseks ja uue maailmakorra kehtestamiseks, mille aluseks on ekspertrokraatia, rohereligioon ja julm rahvastiku vähendamine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nn globaalne eliit, keda innustab neljanda tööstusrevolutsiooni ja ÜRO tegevuskava 2030 elluviimisel Maailmamajandusfoorumi kampaania „Build Back Better“ – ehita uus ja parem, hävitab kaubatänavad ning jätab tööta tuhanded inimesed. Ja seda tehakse majanduse pea täieliku sulgemisega igal pool Läänes.

„Suur osa inimesi ei ole seda veel märganud, sest hetkel suudavad valitsused [ettevõtteid] subsideerida ja toetusi maksta. Küsimus on aga selles, kui pikalt? Me teame, et raha hakkab otsa saama ja et peagi see lõpeb. Järgneb massiline töötus kogu Euroopas ning riigid hakkavad üksteist põhja vedama.“

Muelleri sõnul on saabuv majanduskriis hullem kõigist maailmaajaloo varasematest, sest Lääne riigid vaesuvad ühel ja samal ajal ega suuda üksteist aidata. „Meie silme all toimub Lääne maailma majanduse üheaegne häving – USA-st ja Kanadast Uus-Meremaa ning Lääne-Euroopani,“ ütleb Mueller intervjuus Delingpole Podcastile ning lisab, et majanduskrahh saab olema hullem kui Weimari vabariigis.

Weimari vabariigi viis 1930. aastate alguses põhja sügav majanduskriis, millega kaasnes hüperinflatsioon, inimeste sügavasse vaesusesse langemine ja massiline tööpuudus. Selline olukord aitas kaasa Hitleri tõusule. Mueller leiab, et meid ähvardav majanduskriis tuleb veelgi hullem, kuna ühiskond on rohkem pihustunud, vähem perekeskne ja religioosne.

„Weimari vabariigi ajal oli rahvas suuresti religioosne, mis andis neile kogukonnatunde ja üksteist aidati rohkem. Samuti olid perekonnad tugevad. Nüüd aga, Hispaaniast Iirimaani, on inimesed üksi, ja see teeb hakkama saamise palju raskemaks,“ leiab Mueller.

Lisaks muudab Muelleri sõnul kriisi erakordselt hirmsaks tõsiasi, et valitsused tegelevad sihipäraselt ja teadlikult väikeettevõtete hävitamisega. Alles ei jää enam midagi, mis muudaks tavapärase elu talutavaks. „Näiteks, me teame, et Argentiinas on olnud majanduskrahhe. Kuid need olid alati ületatavad, sest ikka leidus väikeettevõtteid – autod said parandatud, lihunikult võis saada liha, baarid ja kohvikud olid avatud. Uue kriisi ajal on baarid ja kohvikud suletud.“

Muelleri arvates ei ole sellel midagi pistmist viirusega. „Tõeline pandeemia saabub sulgemiste tagajärjel.“ Ning lisab: „Mäletate 2008, kui inimesed seisid järjekorras, et võtta pangast välja sularaha. See võib vabalt korduda, sest krediidisüsteem kukub kokku… Tööpuudus tuleb. Valitsustel saavad varud otsa. Järgneb megainflatsioon või tohutu majandussurutis,“ hoiatab professor.

Ta ütleb, et inimesed ei saa aru olukorra tõsidusest ja suurusest. Nad ei saa aru, et ehkki neil on säästud ja pensionifond, siis võib tekkida olukord, kus säästudele ei ole võimalik enam ligi pääseda ja riigil ei ole raha pensionite maksmiseks.

Samas lisab Mueller, et kui Lääne riigid suudavad võtta aru pähe, siis on võimalik olukorda veel päästa. Esimene ja kõige suurem lootus oleks tärganud juhul, kui Donald Trump oleks valitud tagasi. „Ma ei ole prohvet. Ma lihtsalt näen, mis toimub ning millised on sulgemiste tagajärjed ja tulevik,“ ütleb ta.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused