Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Marine Le Pen kandideerib Calais’ piirkonnas, et lahendada migrandikriis

-
15.07.2015
Marine le Pen
© Scanpix

Prantsusmaa Rahvusrinde esimees Marine Le Pen kandideerib detsembrikuus toimuvatel kohalikel valimistel kirdes asuva Nord–Pas-de-Calais–Picardie piirkonna juhiks, teatab The Guardian. Kohalikest valimistest tõotab kujuneda Le Peni populaarsustest 2017. aastal toimuvate presidendivalimiste eel.

Piirkonnas asuv sadamalinn Calais on juba kuid olnud üle ujutatud immigrantidega, kes ootavad sealtkaudu pääsu Inglismaale. Praegune sotsialistlik piirkonnavalitsus on probleemi ignoreerinud.

“Aega ei ole raisata,” teatas Le Pen. “Lugu läheb nii kiiresti hullemaks, et kui me tahame midagi ette võtta, tuleb seda kohe teha.” Ta kinnitas, et kavatseb “kaitsta Nord–Pas-de-Calais’ rahvast, kellest sotsialistlik koalitsioon ei hooli”.

Praegu elab Calais’ immigrandilaagrites umbes 2000 sisserändajat, kellest enamik otsib parimat kohta, kus maksumaksja kulul elada. Olud immigrandilaagrites on väga kehvad. Immigrandid elavad seal, kuni leiavad viisi illegaalselt Inglismaale rännata – enamasti end veokitele peites.