Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Marine Le Pen: ma olen vaba!

-
06.09.2016
le pen

Pärast väikest puhkust suurest poliitikast naasis Prantsusmaa Rahvusrinde juht Marine Le Pen möödunud nädalavahetusel rambivalgusesse. Ta pidas oma valijatele kõne, milles rõhutas, et just tema on 2017. aasta Prantsusmaa presidendivalimistel parim kandidaat, kuna ta on ainus kandidaat, kes ei ole mingite erihuvide tõttu mõjutatav.

Sellega soovib Le Pen selgelt eristuda oma lähimatest rivaalidest konservatiividest, peamiselt Nicolas Sarkozy’st, rõhutades kindlalt, et ükskõik mida teised kandidaadid ka valijatele ei luba, on tema siiski ainus, kes tegutseb iseseisvalt ja oma äranägemise järgi.

„Selleks et olla tõeline juht, tuleb olla vaba, ning, nagu on hästi teada, ei ole ükski minu oponent vaba. See teeb minust, kui ma nii võin öelda, nendel presidendivalimistel täieliku erandi,“ ütles Le Pen Ida-Prantsusmaal Brachay’s peetud kõnes, kohas, kus Rahvusrinne võitis 2012. aasta presidendivalimistel kõige enam hääli.

„Kinnitan, et olen täiesti vaba… olen nimelt vaba raha võimust, millele teised on pidanud alluma, tulgu see raha siis Katarist või suurtest pankadest või rahvusvahelistest ettevõtetest,“ rääkis Le Pen möödunud laupäeval. 2012 aastal toetas 70% Brachay elanikest Le Peni kandidatuuri ja ka nädalavahetusel oli toetus Le Penile suur. Näha oli hiigelsuurt plakatit kirjaga: „Marine, päästa meid!“:

Ühe kohaliku elaniku sõnul on inimesed valitsevast olukorrast lõplikult tüdinenud: „Elame Prantsusmaa osas, mis on täiesti unustatud. Meie ei ole Pariis või mõni teine suurlinn, meid ei esinda keegi ja meid ei kuula keegi. Le Pen on meie ainus lootus.“

Le Peni kõnes olid esikohal religioossed ja etnilised teemad, Euroopa Liit, Saksamaa kasvav ülemvõim Euroopas, Prantsusmaa korrumpeerunud ja kompromissialdis poliitiline eliit ja loomulikult ka islamiäärmuslus, mis Le Peni sõnul tahab hävitada prantsuse kultuuri.

Le Penil jagus hulgaliselt kiidusõnu Suurbritannia peaministri Theresa May kohta, keda Le Pen nimetas julgeks liidriks ning lubas, et kui ta valitakse järgmisel aastal Prantsusmaa presidendiks viib ka tema läbi Frexiti referendumi.

Rahvusrinde laekuri Wallerand de Saint-Just’i sõnul kasutavad teised konservatiivsed parteid nende programmi ja võtavad üle nende jutupunkte, kuid tema sõnul on see vaid positiivne ja näitab, et Rahvusrinde poolt püstitatud probleemid on lõpuks saavutanud piisavalt ühiskondlikku kõlapinda. „Tegelikult töötavad nad [teised konservatiivid] meie heaks. See on kasulik, ükskõik mis nurga alt seda vaadata.“

Konservatiivid valivad oma presidendikandidaadi novembri lõpus. Lisaks Prantsusmaa endisele presidendile Nicolas Sarkozy’le on praegu kandidaatideks veel Alain Juppé, Nathalie Kosciusko-Morizet ja Bruno Le Maire.

Le Pen alustab oma presidendikampaaniat ilmselt uue aasta alguses, Prantsusmaa presidendivalimiste esimene voor peetakse 23. aprillil 2017.

Allikas: Politico (tõlkinud Triin van Doorslaer)

FOTO: Scanpix