Marine Le Peni Rahvuslik Liit troonib Prantsusmaa populaarsusedetabelit

Maailm,
©AP/Scanpix
Marine Le Pen Tšehhis.

Hiljutiste arvamusküsitluste kohaselt on Marine Le Peni Rahvuslik Liit tõusnud Prantsusmaal populaarseimaks parteiks, edestades ka president Emmanuel Macroni.

Järgmisel nädalal Eestit külastav Marine Le Pen kirjeldas praegust olukorda aprillis Prahat külastades, kus ta ütles, et föderalistid tahavad lahustada rahvused ühtseseks massiks, seda ametnike ja ekspertide oligarhia nuumamise nimel. „Teisel pool seisavad aga kõikide riikide patrioodid – need oleme meie!“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Breitbart vahendab, et möödunud nädalal avaldatud Ipsose arvamusküsitluse järgi toetab Rahvuslikku Liitu 22% valijatest, Macroni En Marche!’i aga 21,5%. Kolmandal kohal on paremtsentristlik erakond Vabariiklased, 13,5% toetusega. Kahe teise hiljutise arvamusküsitluse andmetel on Le Peni partei toetus vastavalt 23% ja 24%.

Mai lõpus toimuvatel Euroopa Parlamendi valimistel oodatakse rahvuslikelt parteidelt head tulemust kogu Euroopa Liidus.

Ühendkuningriigis on Brexiti partei olnud populaarseim partei juba nädalaid ja YouGov arvamusküsitluse kohaselt toetab Nigel Farage’i uut parteid 30% valijatest, leiboriste 21% ja toorisid 13%.

Itaalias on asepeaministri Matteo Salvini ja tema Liiga toetus Index Researchi küsitluse järgi 32,8%, Liiga koalitsioonipartnerit Viie Tähe Liikumist toetab 22% valijatest.

Eelmise nädala lõpus toimunud visiidil Bulgaariasse kiitis Le Pen Salvini tõhusaid meetmeid immigratsiooniga tegelemisel. Ta ütles Euronewsile: „Siiani on öeldud, et migratsiooni ei ole võimalik kontrollida, kuid Salvini ütles, et jah, meie saame seda kontrollida ja ta ongi seda Itaalias teinud.“

Le Penil on käsil ringreis Euroopas, mille käigus teeb ta kampaaniat äsjaloodud uuele poliitilisele koostöögrupile Rahvaste ja Vabaduste Euroopa Liikumine (MENL), kuhu kuuluvad lisaks Liigale ja Rahvuslikule Liikumisele veel ka rahvuslikud parteid Austriast, Saksamaalt, Rootsis, Belgiast ja kuhu nüüdsest kuulub ka Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.

Intervjuus Politicole ütles Le Pen, et parempoolseid parteisid on hoitud Euroopas pikalt isolatsioonis. „Nüüd on meil võimalus muuta Euroopat seestpoolt,“ rääkis ta. „Euroopa à la carte on võimalik, rahvusriikide vahelist koostööd tegev Euroopa on võimalik.“

Euroopa Parlamendi valimised on kujunenud lahinguks euroföderalistide (nagu näiteks Macron ja Guy Verhofstadt) superriigi visiooni ja rahvusriikide Euroopa idee toetajate vahel.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused