Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Maroko merevägi päästis 344 Euroopasse teel olnud migranti

16.07.2021
Maroko vetes käib omamoodi võistlus: kui migrandid korjab üles Hispaania alus, pääsevad nad Euroopasse; kui selleks on Maroko alus, viiakse nad tagasi.
© Scanpix

Alljärgnevat tasub lugeda kerge huumori kontekstis – nimelt kirjeldab Maroko uudisteagentuur migrantide kokkukorjamist kangelasliku teona, tegelikult aga viidi need lõppkokkuvõttes tagasi sinna, kust nad alustasid.

Maroko merevägi päästis 344 migranti, kes sattusid viletsate paatidega Euroopa poole teele asudes Vahemerel ja Atlandi ookeanil merehätta, teatas neljapäeval uudisteagentuur MAP.

Peamiselt Sahara-tagusest Aafrikast pärit migrandid päästeti merelt eelmisest laupäevast selle kolmapäevani.

“Kuningliku mereväe üksused andsid neile pardal esmaabi ja seejärel viidi nad lähimatesse kuningriigi sadamatesse ja anti üle kuninglikule sandarmeeriale,” ütles MAP sõjaväeallikat tsiteerides.

Rändevool Euroopasse ei ole koroonapandeemia tõttu kehtestatud piirangutest hoolimata kahanenud.

Migrandid püüavad pääseda ka Hispaania Põhja-Aafrika enklaavidesse Melillasse ja Ceutasse, Mandri-Hispaaniasse või Atlandil Kanaari saartele.

Juuli algul päästis Maroko merevägi kahe päevaga Vahemerelt ja Atlandilt 244 inimest.

2021. aasta esimese kuue kuuga üritas meritsi Hispaaniasse jõuda ligi 2100 migranti, see on ligikaudu sama suur arv kui kogu eelmisel aastal. (AFP-BNS)