Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: “Prantsusmaa on järgmine suur Lääne-Euroopa riik, mis saab endale Itaalia ja Hollandi järel tõeliselt rahvusliku valitsuse”

-
01.07.2024
Prantsusmaa valis rahvuslased
© Scanpix

Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni erakorraliste valimistega võetud risk maksis talle valusalt kätte, jättes tema tsentristliku liidu kaugele maha nii parempoolsetest kui ka vasakpoolsetest. Lävepaku küsitlustest on selgunud, et absoluutne enamus on Marine Le Peni Rahvuslikul Liidul käeulatuses. See sunniks Prantsusmaa presidenti Emmanuel Macroni määrama Prantsusmaa lähiajaloo esimese demokraatlikult valitud parempoolse valitsuse. Rahvusliku Liidu president on Jordan Bardella, kes võib saada peaministriks.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme: “Soovin õnne ja jõudu Marine Le Pen ja Jordan Bardella! Riikides, kus e-valimisi ei ole, on võimalik valimiste kaudu kutsuda esile põhimõtteline kursimuutus ning asuda taastama normaalsust.

Kogu Prantsuse valimissüsteem on ehitatud üles nii, et Le Pen ei saaks presidendiks ega Bardella peaministriks. Kogu meedia, kogu võimuaparaat, terve establishment võitles küünte ja hammastega selle vastu, et hoida “äärmuslasi” sanitaarkordonis. Aga äärest on saanud keskpunkt ja “viisakast” peavoolust – Macronist – marginaalne ning irrelevantne ääreala tegelane.

See on võtnud pikalt aega ja mis peamine, sinnani on välja jõutud väga ränga hinnaga. Prantslased on asunud Rassemblement Nationali (RN) toetama alles siis, kui valimistest valimistesse on needsamad viisakad peavooluerakonnad lubanud, et kuulavad valijaid ning teevad asju paremaks, tegelikult on aga vilistanud rahva arvamusele ning teinud asju kindla käega halvemaks. Massivägistamised, massipõletamised, massipussitamised, lisaks sellele kõikide maksude tõusud, ostujõu langus, traditsioonide, identiteedi ja normaalsuse rüvetamine ning lammutamine on viinud rahva niikaugele, et ükski hirmutamine, sildistamine ega lollitamine ei mõju enam.

Nädala pärast on Prantsusmaal valimiste teine voor, mis peaks valimissüsteemi eripära arvestades aitama ära hoida “äärmuslaste” võimule saamist, kuna jätab valimisringkondades sõelale ainult kaks kõige populaarsemat kandidaati, kelle hulgast üks tuleb ära valida. Aga kuna “peavoolu” erakonnad esinesid sedavõrd halvasti, et RN on praktiliselt kõigis kahe hulgas ja Macroni või tema liitlaste parteisid pole suuremas osas kahe hulka jõudnud, siis saab teine voor ainult kinnitada RN edu.

Prantsusmaa on järgmine suur Lääne-Euroopa riik, mis saab endale Itaalia ja Hollandi järel tõeliselt rahvusliku valitsuse, isegi metropoliidsed globalistid on täna hommikuks sellega leppinud.

Tunnen nii Marine Le Peni kui Jordan Bardellat meie erinevatelt Euroopa kohtumistel päris hästi. Mõlemad on tõelised Prantsusmaa patrioodid ja hindavad realistlikult seda, kui keerulises olukorras nende kodumaa on. Soovin neile jõudu ja vastupidavust, me ju teame, mis järgmine vaatus on: kogu süsteem hakkab töötama selle nimel, et nad ei saaks oma lubadusi ellu viia!”

 

 

Martin Helme koos Jordan Bardellaga kõrvuti Viktor Orbani residentsis peetud lõunasöögil Budapestis.

 

 

Martin Helme koos abikaasa Eeva ja Marine Le Peni’ga Varssavi ooperis