Massiimmigratsioonile kulutatud miljonid ei suuda arengumaade migrante Itaalias tööle panna

Selle massi saabumine ei anna Euroopale praktiliselt mitte midagi.

Itaalias on kulutatud miljoneid eurosid immigrantide tööturule integreerimiseks, kuid tulemused on kehvad. Breitbart kirjutab (viitega Il Giornale’le), et ühe Milanos läbiviidud programmi raames kulutati kolme aasta jooksul vähemalt 15 miljonit eurot, kuid programmi tulemusena on tööd leidnud kõigest 120 immigranti.

Valitsuse poolt rahastatut programmi (SPAR) eesmärgiks on olnud korraldada koolitusi Itaaliasse saabunud immigrantidele. Teave programmi kasina edu kohta jõudis avalikkuseni tänu Milano poliitikule Silvia Sardonele, kes tutvus programmi raportitega ja avastas, et vasakpoolsed poliitikud, teiste hulgas ka Milano sotsiaalnõunik Pierfrancesco Majorino, olid tulemusi kõvasti ilustanud.

Majorino allkirjaga dokument paljastab, et programmiga sooviti 2017. aastal leida tööd 414 immigrandile ja praktikakohta 162 immigrandile. Tööd sai vaid 40 (25%) immigranti. Sama tulemus oli ka 2016. aastal – tööd sai 32 sisserändajat (25%). 2018. aastal osales programmis 173 immigranti, kellest 52 (30%) leidis töö.

Sardone sõnul ei ole piiramatu immigratsiooni pooldajatel niisuguse statistika valguses küll enam ühtegi veenvat argumenti siseminister Matteo Salvini karmi immigratsioonipoliitika vastu. Tema sõnul eksisteerivad vasakpoolsete ideed edukast integratsioonist ainult muinasjuttudes.

Itaalia ei ole sugugi ainus riik, kes hädas immigrantide tööturule integreerimisega. Hiljutise raporti kohaselt on Saksamaal 65% sisserändajatest endiselt töötud, ehkki valitsus on kulutanud erinevatele integratsiooniprogrammidele miljardeid. Rootsis on immigrantide töötuse määr 19,9%, samas kui põliselanike hulgas on töötuid vaid 3,6%.

Allikas: Breitbart

Refereerinud Triin van Doorslaer

Kommentaarid