Massimigratsiooni taastanud Itaaliat on tabanud vägistamislaine

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Kui üle Vahemere saabub kümneid ja sadu paate, täis elujõus mehi, toob see paratamatult kaasa naiste ahistamise.

Itaaliat on tabanud taas vägistamiste laine, mille puhul on peamisteks kahtlusalusteks migrandid. Vägistamisohvrite vanus jääb 15 ja 69 vahele. Matteo Salvini juhitud Liiga on teinud ettepaneku viia vägistamises süüdimõistetud kurjategijate puhul läbi keemiline kastreerimine.

Seksuaalkuritegude hüppelist tõusu seostatakse uue migratsioonitulvaga – võrreldes möödunud aastaga on migratsioon Itaaliasse kasvanud sel aastal 150%. 15. augustil vägistasid kaks nn saatjata alaealist migranti Lignano rannas 15-aastase tüdruku, mida kolmas vaatas sekkumata pealt. Kaks neist olid albaanlased ja kolmas egiptlane.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samal päeval langes Veneetsias vägistamise ohvriks ka 40-aastane naine, kurjategijaks Tuneesiast pärit migrant. Naisel õnnestus põgeneda ja politsei arreteeris mehe. Kolmas samal päeval aset leidnud intsident leidis aset Roomas, kus 21-aastane Sierra Leone kodanik vägistas 20-aastase naise. Mees arreteeriti.

Liiga partei Friuli-Venezia Giulia kuberner Massimiliani Fedriga ütles juhtunule viidates: „Riik peab näitama, et on niisuguse ebainimlikkuse osas täiesti paindumatu ja määrama sarnaste juhtumite kordumise vältimiseks väga ranged karistused. Vägistamisest rääkides ütlen selgelt, et pooldan keemilist kastreerimist.“ Ka teised Liiga  poliitikud on Fedriga mõtet toetanud.

Migrantidega seotud vägistamised ei ole sugugi mingid üksikjuhtumid. Itaalia siseministeeriumi statistika kohaselt on 42% vägistajatest migrandid, ehkki Itaalia rahvastikust moodustavad sisserändajad vaid 8%.

Selle aasta 20. ja 21. septembril toimuvatel kohalikel valimistel on migratsioon ilmselt taas oluliseks teemaks, seda enam, et praegune vasakvalitsus andis mais amnestiat 600 000 illegaalsele migrandile. Matteo Salvini nimetas seda Itaalia reetmiseks.

Vägistamised ja migrantide sooritatud kuriteod on tekitanud Itaalias juba pikemat aega migratsioonivastaseid meelolusid, mis viisid 2018. aastal Matteo Salvini ja Liiga valitsusse. „Neid [migrante] on liiga palju,“ ütles Salvini tookord. „Ma saadan nad koju.“

Ka Forza Itaalia parlamendisaadik Deborah Bergamini sõnul ei ole võimalik seda teemat lihtsalt vaiba alla pühkida. „Migratsioon on tohutute tagajärgedega.“

Allikas: Remix News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused