Matteo Salvini: ainus ravim rassismi vastu on kontroll migratsiooni üle

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Matteo Salvini

Itaalia siseministri Matteo Salvini sõnul tekitab kontrollimatu migratsioon kaost, rassismi ja sotsiaalseid konflikte. Selline olukord peab lõppema.

Hiljuti antud intervjuus ütles Salvini, et ainsaks vastumürgiks rassismile on migratsiooni kontrolli alla võtmine. „Ainus vastumürk rassismile – ja itaallased on kõike muud kui rassistid – on hakata uuesti austama seadusi ja regulatsioone ning kontrollima, kes riiki siseneb ja sealt lahkub,“ sõnas Salvini.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Salvini kinnitas, et töötab oma valimislubaduse täitmise nimel ja plaanib endiselt saata maalt välja asüüli mitte saanud isikud. Paraku ei ole see tema sõnul lihtne, kuna mitmed riigid keelduvad oma kodanikke tagasi võtmast. „Praegu on meil lepingud kõigest nelja riigiga ja korralikult töötab vaid leping Tuneesiaga, mille vahet käib kaks korda nädalas tšarterlend,“ rääkis ta. Keerulised on suhted riikidega nagu Bangladesh ja Pakistan, kuna sealt saabub Itaaliasse tuhandeid illegaale, kuid tagasi tohib neid saata vaid ükshaaval. „See tähendab, et saame saata plaanipäraste lendudega ühe isiku korraga, keda alati saadab kaks politseinikku. See on hullumeelsus.“

Küsimusele, miks on Itaalia katoliku kirik Salvini vastu nii vaenulik, vastas Salvini, et ei oska seda seletada ja et on terve hulk eelarvamusi, mille osas tal puudub arusaam. Kuid tema sõnul on paljud katoliiklased talle ka toetuskirju saatnud ja julgustanud teda oma tööga jätkama. „Olen saanud isegi kirju preestritelt ja piiskopidelt,“ ütles ta, kuid lisas, et paljud neist palusid probleemide vältimiseks oma isikut mitte avalikustada.

Radikaalse islami kohta ütles Salvini, et Itaalia väärtuste ja identiteedi kaitsmiseks on vaja Itaalias konkreetseid regulatsioone islami ja islami organisatsioonide jaoks. „On selge, et Koraani fanaatiline interpretatsioon ei sobi kokku meie vabaduse ja kristlike väärtustega,“ ütles Salvini. „Isana olen isiklikult puutunud koolis kokku emadega, kellele on keelatud itaalia keele õppimine või töötamine, tüdrukutega, kellel ei lubata osaleda võimlemistundides  koos poistega ega käia sünnipäevapidudel, kus on ka poisid jne.“

Tema sõnul näitab see selgelt, et puudub soov integreeruda või soov pidada dialoogi. „Kahjuks getostub teatud tüüpi islam end ise ja seda on võimatu ühildada meie ühiskonnaga. Mind paneb imestama, et katoliku kirikus on inimesi, kes jätavad mulje, nagu nad ei saaks sellest aru.“

Allikas: Breitbart

Tõlkis ja refereeris Triina van Doorslaer

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused