Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Matteo Salvini Aquariuse meeskonnale: “Minge kuhu tahate, ainult mitte Itaaliasse!”

-
22.09.2018
Aquariust nimetavad ühed pääste-, teised inimkaubalaevaks.
© AP/Scanpix

Vahemerel seilav päästelaev Aquarius on muutunud sõna otseses mõttes Lendavaks Hollandlaseks, sest sadamatesse see inimsmugeldusalus oodatud pole.

Uus skandaal puhkes sellel nädalal, kui MTÜ-le SOS Méditerranée kuuluv Aquarius võttis Vahemerel Liibüa territoriaalvetes peale 11 Pakistanist ja Cote d`Ivoire`st pärit ebaseaduslikku migranti. Liibüa oli valmis neid tagasi võtma, kuid vabaühendus keeldus illegaale üle andmast, väites, et see riik ei ole turvaline koht.

Selle peale tegi Itaalia siseminister Matteo Salvini otsekohese hoiatuse: “Ma ütlen ikka ja jälle – minge kuhu tahate, ainult mitte Itaaliasse!” kirjutas ta Twitteris.

Alates sellest ajast, kui Salvini käsul suleti juunis ebaseaduslikele sisserändajatele Itaalia sadamad, on Aquarius pidanud otsima uusi kohti, kus ebaseaduslikke sisserändajaid maale tuua. Seni on neid vastu võtnud juunis sotsialistliku valitsuse saanud Hispaania, kuid neilgi hakkab rändekriis üle pea kasvama ja hispaanlased on hakanud nurisema inimkaubanduse juhtrolli endale võtmise üle.

Vahemerel on käes sügistormide aeg, kus paadipõgenike arv ilmselt väheneb oluliselt, kuid teeleasunute hukkumine on üha tõenäolisem. Ka päästelaevad peavad sagedamini varjavat sadamat otsima, kuid need arvukaid seadusi rikkuvad alused pole kusagil eriti oodatud – Itaalia on neid juba enne Salvinit seadusterikkumiste pärast arestinud.

Allikas: kansalainen.fi.