Matteo Salvini Jean-Claude Junckerile: “Ma räägin ainult kainete inimestega!”

Maailm,
©AFP/Scanpix
Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri käitumine on sageli küsimusi tekitanud.

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker sai oma ähvarduste järel kuulda vihjet tema väidetava nõrkuse kohta.

Itaalia siseminister Matteo Salvini kritiseeris vaidluses Itaalia eelarvedefitsiidi üle Euroopa Komisjoni presidenti Jean-Claude Junckerit, kes sekkuvat riigi suveräänsetesse õigustesse, sealhulgas rahanduspoliitikasse, vahendab Kronen Zeitung.

“Ma räägin ainult kainete inimestega,” vahendab üks ajakirjanik teisipäeva õhtul Salvini poolt öeldud sõnu, kes viitas Junckeri väidetavatele alkoholiprobleemidele.

Itaalia uudisteagentuuride järgi ütles Juncker esmaspäeval: “Pärast väga rasket Kreeka kriisi ei tohi lubada uut kriisi, seekord Itaalias. Me peame vältima, et Itaalia nõuab eritingimusi, mis teeksid eurole lõpu, kui neile järele antakse,” olevat Juncker öelnud.

Salvini kritiseeris Junckerit Itaalia võrdlemise pärast Kreekaga, mis on ministri sõnul täiesti põhjendamatu. “Enne kui Juncker räägib, peaks ta jooma kaks klaasi vett. Ta peaks lõpuks lõpetama oma ähvardused,” ütles Salvini.

Eurotsooni rahandusministrid edastasid esmaspäeval Itaaliale hoiatuse pidada kinni Euroopa Liidu avalike kulutuste reeglitest, Rooma süüdistas Brüsselit omakorda majandusterrorismis. Sõnasõda järgnes Itaalia valitsuse eelarvekava avalikustamisele eelmisel nädalal.

Itaalia valitsuserakonnad leppisid neljapäeva õhtul kokku, et 2019. aasta eelarvepuudujääk saab olema 2,4 protsenti sisemajanduse koguproduktist.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused