Matteo Salvini kohtub Viktor Orbániga Euroopa konservatiivide liidu üle arutamiseks

Maailm,
- Updated
Viktor Orban ja Matteo Salvini Ungari-Serbia piiril. (Foto: Scanpix)

Itaalia eksminister Matteo Salvini teatas teisipäeval kavast kohtuda Ungari ja Poola liidritega, et tugevdada Euroopa parempoolsete parteide sidemeid vastukaaluks liberaalsetele ja vasakpoolsetele populistidele.

“Ungari ja Poola peaministritega kohtumise teemaks on ühise harta loomine väärtuste, vabaduste, õiguste, põhimõtete ja tulevikueesmärkide kohta,” ütles rändevastase Liiga liider.

Kõnelused Ungari peaministri Viktor Orbáni ja Poola peaministri Mateusz Morawieckiga peaks toimuma neljapäeval Budapestis.

Salvini sõnul allkirjastab kolmik deklaratsiooni ja arutab koostööd rände, tervishoiu, hariduse, välispoliitika ja pereväärtuste teemal.

Salvini märkis, et kui Euroopa Parlamendi kaks praegust parempoolset konservatiivset fraktsiooni ühineks, saaks neist parlamendi suuruselt teine fraktsioon. (AFP-BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused