Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Matteo Salvini vastu algatatud kohtuasi kisub arveteklaarimiseks migratsiooni piiramise eest

27.05.2020
Matteo Salvini lubab jätkata võitlust rahvusliku Itaalia eest.
© ZP/Scanpix

Itaalia endise siseministri ja Liiga juhi Matteo Salvini vastu algatatud kohtuasi on koroonaviiruse ja avalikkuse ette lekkinud vastuoluliste Whatsapp sõnumite tõttu edasi lükatud.

Selle aasta alguses võeti Savinilt saadikupuutumatus ja ta kaevati kohtusse, kuna ta ei lubanud möödunud aasta juulis Itaalia pinnale Vahemerelt päästetud sadakonda illegaalset migranti ning käskis neid hoida laeval seni, kuni mõni teine riik on nõus nad endale võtma. Detsembris teatas aga Catania linna kohus, et ministri selline otsus oli võimuliialdus ja tähendas ebaseaduslikku vabaduse võtmist.

Kohtuistung on ajalehe Le Repubblica andmetel lükatud edasi oktoobrisse, kuna kohtuniku sõnul on koroonaviiruse tõttu kehtestatud eriolukord tekitanud palju segadust. „Edasi on lükatud tuhandeid kohtuistungeid ja ma pidin lükkama ka senaator Salvini vastu algatatud kohtuasja arutamise edasi oktoobrisse,“ ütles kohtunik Nunzio Sarpietro.

Samal ajal on Salvini tundnud muret, et tema vastu algatatud kohtuasjaga ei tegeleta erapooletult ning on viidanud avalikkuse ette lekkinud Whatsapp sõnumitele, milles magistraadid Luca Palarma ja Paolo Auriemma leidsid, et ehkki Salvini migratsioonipoliitika oli seaduslik ja korrektne, tuli tema vastu tegutseda nii või teisiti.

„See kahjustab võimude lahususe printsiipi ja paneb mind väga muretsema erapooliku suhtumise pärast, mis võib mõjutada minu vastu algatatud kohtuasja tulemust,“ kirjutas Salvini Itaalia president Sergio Mattarellale.

Kohtunik Sarpietro kinnitas, et Salvini üle mõistetakse kohut ausalt ja erapooletult, nii nagu kõigi teiste kodanike üle. „Ei minul ega ühelgi teisel selle kohtuasjaga tegelenud kohtunikul ei ole olnud mingit kokkupuudet Palarmaga. Ja ma nõustun Salviniga: sellised magistraatide vahelised mõttevahetused on häbiväärsed.“

Allikas: Breitbart