May kutsus ÜRO riike karmistama suhtumist illegaalsesse rändesse

Maailm,
- Updated
Theresa May
Theresa May

Ühendkuningriigi peaminister Theresa May kutsus ÜRO riike üles ebaseaduslikesse põgenikesse karmimalt suhtuma ning rõhutas riikide õigust enda piire kaitsta.

ÜRO pagulasteemalisel tippkohtumisel peetud kõnes rääkis May, et Ühendkuningriigi jaoks on jätkuvalt olulised rahvusvahelise abi põhimõtteid, ent kutsus ühendust üles võtma kasutusele “efektiivsemad” poliitikad massimigratsiooni pidurdamiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Peame selgelt mõistma, et seda kriisi on süvendanud enneolematult suured kontrollimatu migratsiooni vood,” ütles Suurbritannia peaminister. “Suurel hulgal ei liigu mitte vaid pagulasi, vaid ka neid, kes otsivad paremaid võimalusi majanduslikus mõttes.”

May kutsus kõiki riike üles järgima printsiipi, et varjupaigataotlejad peavad asüüli taotlema esimeses turvalises riigis, kuhu nad satuvad – Süüriast põgenejate jaoks tähendab see peamiselt naaberriike Türgid, Liibanoni ja Jordaaniat.

“Peame võtma selge positsiooni, et kõikidel riikidel on õigus enda piire kontrollide ja enda kodanikke kaitsta. Samuti peame selgelt väljendama, et riikidel on kohustus enda piire hallata, et vähendada illegaalse ja kontrollimatu rände edasisisi vooge,” rääkis Ühendkuningriigi peaminister kõnes.

AFP – Baltic News Service

FOTO: Reuters/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused