Meedia vaikib Trumpi suurtest edusammudest keskkonna kaitsmisel

Maailm,
Tänavune talv tõestas ameeriklastele, et kliimamuutuste juttudesse tasub ettevaatlikult suhtuda. (Foto: Scanpix)

Ameerika Ühendriikides, aga ka mujal maailmas, ignoreeris peavoolumeedia Donald Trumpi administratsiooni keskkonnaalaseid edusamme, ütles USA keskkonnakaitseameti (EPA) endine administraator Andrew Wheeler Breitbart Newsile.

Trumpi ametiajal EPA administraatorina töötanud Wheeler loetles üles terve rea edusamme, mida EPA Trumpi ajal tegi ja hoiatas Joe Bideni otsuse eest liituda uuesti Pariisi kliimaleppega. Wheeleri sõnul mõjub leppega liitumine Ameerika tarbijale, maksumaksjale ja töötajale negatiivselt, ühtlasi pääseb Hiina taas keskkonna ja kliima heaks midagi tegemata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Trumpi ametiaja lõpuks olime me vähendanud CO2 emissioone kiiremini kui Euroopas. Meil ei ole vaja taasliituda Pariisi kliimaleppega, ent kui me liitume, siis annab see Hiinale võimaluse pääseda kliima heaks midagi tegemata ja meie peame maksma suuri summasid riikidele, mis, kui aus olla, ei täida oma kohustusi,“ ütles Wheeler, viidates peamiselt Saksamaale ja Prantsusmaale. „Meie aga täidame oma kohustusi alati, seega oleme me kaotajad ja me ei saa tegelikult mingit kasu, sest meie juba vähendasime oma CO2 emissioone kiiremini kui ükski teine Lääne majandus,“ selgitas ta.

Wheeleri sõnul ei teata neist edusammudest suurt midagi, sest peavoolumeedia ei kajastanud Trumpi administratsiooni edusamme selles vallas. Wheeler mainis, et üks New York Times ajakirjanik ütles kord EPA pressiesindajale, et nad ei avalda Trumpi EPA kohta „mitte kunagi ühtegi positiivset lugu“. „Nad keeldusid täiesti julmalt meie poolt tehtud heade asjade kajastamisest,“ ütles Wheeler.

„Trumpi ajal vähenes õhusaaste seitse protsenti. Vesi on puhtam kui kunagi varem. Puhastati rohkem nn Superfund alasid [ohtlike ainetega saastunud alad] kui eelneva 20 aasta jooksul kokku,“ rääkis Wheeler ja lisas, et Trumpi EPA tegi ka keskkonnaalaste rikkumiste eest kaks korda rohkem trahve kui Obama administratsioon oma nelja esimese aasta jooksul. „Aga kui te loete New York Times’i, siis oli kõik kogu aeg kohutavalt halvasti. Meedias on väga palju silmakirjalikkust.“

Ta lisas, et meedia on suuresti ignoreerinud kõiki edusamme, mida USA Pariisi kliimaleppest lahkumisega saavutas. „Peavoolumeedia usub, et Pariisi kliimaleppega liitumine on õige asi; hurraa, suurepärane, me oleme osa sellest rahvusvahelisest lepingust,“ ütles ta ja rõhutas, et USA tegeleb aktiivselt tehnoloogiate väljatöötamisega, mida on võimalik eksportida teistesse riikidesse ja just tänu sellele tegi riik globaalse süsinikdioksiidi emissiooni vähendamiseks viimase nelja aasta jooksul rohkem kui keegi teine.

Wheeler kritiseeris ka Bideni otsust peatada Keystone XL Pipeline naftajuhtme ehitamine, kuna see tabab väga valusalt Ameerika tööturgu ja inimesi, mitte aga keskkonda. „Me ei jää ilma mitte ainult töökohtadest, mis on väga halb Ameerika töötajatele, vaid ekspordime need töökohad riikidesse nagu Hiina, ning just see on keskkonnale väga kahjulik,“ selgitas Wheeler.

Tema sõnul muudab gaasi tootmise mujale viimine Ameerika teistest sõltuvaks, samuti ei jälgita näiteks Hiinas samasuguseid keskkonnakaitse standardeid nagu USA-s, mis muudab kogu protsessi palju keskkonnakahjulikumaks. Wheeleri arvates ei ole niisugune käitumine mitte Ameerika huvides, vaid Hiina huvides.

„Nii paljud riigid üle kogu maailma muutuvad energiaga varustamise või valmistoodete tõttu sõltuvaks halbadest režiimidest nagu Hiina, selle asemel, et olla meie [USA] kaubanduspartnerid,“ ütles Wheeler, lisades, et USA püsimine tugevana on kasulik ka riigi liitlastele.

Allikas: Breitbart News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused