Meeldetuletuseks Eesti valitsusele: kui põgenikud ei naase, ootab Ukrainat demograafiline kriis

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Maailm peab mõtlema sellele, et need inimesed ei jääks Ukrainale igavesti kaotatuks.

Kaja Kallase valitsus teeb siinsetele odavtööjõudu soovivatele ettevõtjatele vastu tulles kõike, et ukraina põgenikud Eestisse kinnistada, lüües seega Ukraina tulevikule noa selga.

Seoses riigist lahkuvate naiste ja laste suure arvuga võib Ukrainat oodata demograafiline kriis, teatas neljapäeval ukrainlaste meediakanal Unian. Selle vältimiseks tuleb hoida sidet Ukraina põgenikega ja julgustada neid edaspidi kodumaale tagasi pöörduma.

Teemal võttis sõna demograafia ja ühiskonnauuringute instituudi juhataja akadeemik Ella Libanova, kelle sõnul on Ukraina lastega sõjapõgenike jaoks otsus naasmise või välismaale jäämise kohta seotud peamiselt turvalisuse küsimusega.

“Kui mürsud plahvatavad jätkuvalt kõigis riigi piirkondades, siis ei naase lastega naised välismaalt. Kui vaenutegevus Ukrainas venib määramata ajaks või mitmeks aastaks, siis kohanevad naised, kes olid sunnitud koos lastega riigist lahkuma, eluga teistes riikides. Ja siis, pärast võitu, on täiesti võimalik, et Ukraina mehed ühinevad nendega. Selle tulemusena võib Ukraina kaotada terveid ukrainlaste perekondi,” rääkis Libanova.

Naine märkis, et Ukrainas võib sündimus arusaadavatel põhjustel langeda. Samal ajal saavad Euroopa riigid oma demograafilist olukorda oluliselt parandada tänu Ukraina migrantidele, kes on sunnitud välismaal sünnitama.

Ekspert usub, et Ukraina põgenikega pideva kontakti hoidmise süsteem on suuteline ennetama demograafilise kriisi ohtu Ukrainas. Lisaks on töösuhetel väga oluline roll ja nende hoidmine on hädavajalik.

“Kui sõjapõgenik saab välismaal viibides oma tööülesandeid täita kaugtöö vormis, siis tuleb talle anda võimalus töötada. Me ei saa tõugata naisi oma saatust välismaale otsima,” seletas  Libanova.

Libanova märkis, et Ukraina peab tegema kõik endast oleneva, et ümberasustatud naised välismaalt tagasi pöörduksid.

“Tuleb teha kõik selleks, et välismaal viibivad põgenikud saaksid aru, et Ukraina ei ole neid hüljanud, et ühiskond, riik ja pere ootab neid,” rõhutas Libanova. (BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused