Mehine kodanikualgatus – sloveenid moodustavad ebaseaduslike migrantide tõkestamiseks vabatahtlikke üksusi

Maailm,
- Updated
©AP/Scanpix
Vabatahtlikud Sloveenia kaitsjad. Keskel nende komandör Andrej Sisko.

Sloveenias on tavakodanikud otsustanud organiseeruda ja aidata kaasa illegaalse migratsiooni peatamisele riiki. Euronews vahendab, et elanikud on moodustanud omakaitseüksuse, kes aitab pimeduse saabudes politseil piiri peal valvet pidada.

Tänu Ungari peaministri Viktor Orbáni karmile migratsioonipoliitikale on migrantide hulgas populaarseks kujunenud nn Balkani teekond põhimõtteliselt suletud. Nüüd liiguvd Lõuna-Euroopasse jõudnud illegaalid Saksamaa ja teiste heaoluriikide poole Bosnia, Horvaatia, Sloveenia ja Austria kaudu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sloveenia kodanikud on aga otsustanud sellele lõpu teha. Rühm murelikke sloveenlasi on moodustanud tsiviilkaitseüksuse, kes aitab patrullida piiril ja püüda kinni illegaalseid migrante.

Üksuse liikme Blaz Zidari sõnul on illegaalide peatamiseks ainus lahendus sõjaväe piirile saatmine. „Praegu oleks justkui avatud vangla väravad ja öeldud, et kõik soovijad võivad lahkuda. Kas keegi tõesti jätaks minemata?“

Üksuse komandör Andrej Sisko aga selgitab, et nende tegevuse eesmärk on õpetada inimestele ja vabatahtlike, kuidas vajadusel kaitsta kodumaad ning kuidas abistada sõjaväge ning politseid avaliku korra tagamisel. „Praegune massiline migratsioon Aafrikast ja Aasiast, eriti aga moslemite sisseränne, nõuab oma piiride kaitsmist. Sest riik, kes ei ole võimeline kaitsma oma piire, ei ole suveräänne riik.“

Ka Sloveenia peaminister Marjan Sarec lubas hiljuti riigi lõunapiiri külastades, et piiri hakatakse illegaalse migratsiooni vastu tugevdama.

Poolsõjaväelised rühmad illegaalide peatamiseks tegutsevad tõhusalt ka Bulgaarias.

Allikad: Euronews, Voice of Europe

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused