Merkeli alistumine Türgile teeb Saksa poliitikud rahutuks

Maailm,
- Updated
merkel erdogan

Mitmete Saksamaa poliitikute arvates on liidukantsler Angela Merkel migratsioonikriisi käigus jätnud Euroopa Liidu avatuks Türgi väljapressimistele, vahendab Newsweek.

Türgi, kes ei nõustu Euroopa Liidu juhiste järgi oma terrorismivastast seadust muutma, teatas reedel, et viisavabaduse läbirääkimised on jooksnud karile ja Euroopa peab läbirääkimiste jätkamiseks leidma “uue valemi”.

“Ma ei ole vastu läbirääkimistele Türgiga, aga minu meelest on ohtlik jääda niivõrd sõltuvaks Ankarast,” ütles Baierimaal tegutseva Kristlik-Sotsiaalse Liidu esimees Horst Seehofer.

Seehoferi sõnul on kokkulepe Türgiga aidanud kaasa parempoolse Alternatiivi Saksamaale toetuse kasvule. Viimastel andmetel toetas AfD-d 15 protsenti valijatest.

Samuti kritiseeris Merkelit teravalt äärmusvasakpoolse Die Linke esindaja Sahra Wagenknecht, kelle sõnul laseb kantsler autoritaarsel ja inimõigustest mitte hoolival Türgi režiimil Euroopalt soodustusi välja pressida.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused