Merkelit Hitleriga võrrelnud Malta suursaadik astus tagasi – kuigi tema jutus on iva sees

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Angela Merkelit on Hitleriga võrreldud meeleavaldustel ja meedias nii Kreekas, Türgis ja Küprosel kui ka kodus Saksamaal ja mujalgi. See pilt on tehtud meeleavaldusel Küprose pealinnas Nikosias.

Diplomaatias annab tõde mõnikord valusaid tagasilööke – nii ka siis, kui võrrelda Saksamaa üleolekut Euroopa Liidus kunagiste rautatud saabaste ajaga.

Malta suursaadik Soomes, kes  võrdles Facebooki-postituses Saksa kantslerit Angela Merkelit Adolf Hitleriga, astus tagasi, kirjutas päevaleht The Times of Malta esmaspäeval.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“75 aasta eest peatasime Hitleri. Kes peatab Angela Merkeli? Ta on täitnud Hitleri unistuse kontrollida Euroopat,” kirjutas suursaadik Michael Zammit Tabona.

Malta välisministeerium nõudis postituse kustutamist ja diplomaat, kes esindas Maltat Soomes alates 2014. aastast, astus tagasi, kirjutas ajaleht.

Malta välisminister Evarist Bartolo ütles päevalehele, et Saksa saatkonnale saadetakse vabandus.

Selles, kuidas Saksamaa ennast eriti just Lõuna-Euroopa arvelt nuumab, on varemgi avalikult räägitud. Nii oli ka Kreeka päästmine suuresti pigem Saksa pankade päästmine. (AFP-BNS-UU)

3 commentsOn Merkelit Hitleriga võrrelnud Malta suursaadik astus tagasi – kuigi tema jutus on iva sees

 • Avatar

  2008. – 2009. aastate finantskriisi ajal peksis Saksamaa Küproselt tolle võla Saksamaa pankadele täies ulatuses välja. Muuhulgas konfiskeeriti kõik Küprose pankades asuvad üle saja tuhande euro ulatuvad pangahoiused

 • Avatar

  Võrrelda tänapäeva poliitikuid – eriti veel Merkelit – Hitleriga on solvav – Hitleri suhtes.
  Erinevalt moodsatest selgrootutuest limukatest (rõhuvas enamuses) keda ka poliitikuteks kutsutakse.
  Oli Hitler mees kes võitles OMA RAHVA tuleviku eest ja andis oma elu TERVE EUROOPA tuleviku eest.
  See, et ta alla jäi ja tema pärand on lörtsitud ei ole enam tema süü aga meie isade ja vaarisade kes
  langesid bolsevike valede lõksu ja võitlesid rindel valel poolel.
  Kahjuks oli nende hulgas ka üks minu vanaise aga meil on võimalus oma isade patud lunastada ja võidelda nüüd õigel poolel.
  Hetkel VEEL ON võitlus võimalik…

 • Avatar

  SÕNA ON VABA! Kus nüüd on meie ametisse pandud brüssellist kajulaid oma “tähtsa lausega?” Hei, Kadrioru ametnikud, tuletage Kaljuaidile meelde, et tal on hea võimalus asuda “sõna vabadust” ka rahvusvaheliselt kaitsma! Nüüd on coroona kah ja ega mutil muud suurt teha pole niikuinii……:-) kui ehk vaid eesti rahva ja valitsuse vastaseid tegevusi.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused