Meryl Streep meeste ülekritiseerimisest: ka naised võivad vahel paganama toksilised olla

Näitlejanna Meryl Streep seriaali „Big Little Lies“ teise hooaja esilinastuse eel.

USA näitlejatar Meryl Streep kritiseeris hiljuti termini „toksiline maskuliinsus“ kasutamist, öeldes, et ka naised võivad vahel olla „paganama toksilised.“

Seriaali „Big Little Lies“ teise hooaja esilinastuse eel ütles Streep, et tema meelest ei ole aus nimetada toksiliseks ainult mehi. „Toksilised on inimesed. Meil kõigil on oma head ja vead. Arvan, et sildistamine ei aita meie eesmärkidele kaasa. Vaja on suhtlust, otsest inimestevahelist suhtlust,“ jätkas ta.

Organisatsioon The Good Men Project on nimetanud „toksilist maskuliinsust“ mehelikkust kitsendavaks ja alandavaks kirjelduseks, mille eesmärgiks on defineerida mehi vägivaldsete, seksistlike ja agressiivsetena.

Meryl Streepi kommentaar on nn progressiivsele maailmale ilmselt suureks pettumuseks, kuna Streepi teatakse ka president Donald Trumpi ja teiste konservatiivsete juhtide terava kriitikuna. Samas on ta alati põigelnud kõrvale ega ole soovinud nimetada end feministiks, selle asemel nimetab ta ennast humanistiks.

Ka teine tuntud näitlejatar, Gwyneth Paltrow, on asunud tegutsema meeste nimetamise vastu „toksiliselt maskuliinseks“ ja alustas hiljuti selleteemalise taskuhäälingu projektiga.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid