Michael Coheni tunnistused Trumpi vastu – palju kära eimillestki

Rubriik Maailm On
©EPA/Scanpix
Michael Cohen Kongressi komitee ees.

Eesti peavoolumeedia väikeseks kiituseks peab ütlema, et solgipritsimisega ollakse natuke piiri pidama hakatud – vähemalt ei olnud Michael Coheni jutud suurte pealkirjade all.

Kolmapäeval toimus USA-s üks järjekordne solgileke, mida nimetatakse Coheni tunnistusteks Trumpi vastu, kuid millest tegelikult mitte midagi ei selgunud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mida siis USA presidendi eksadvokaat räägib? ERR: “Trumpi eksadvokaadil on kahtlused, mitte tõendid kokkumängust Moskvaga”. Seega mitte midagi, küll aga: “Ta on rassist. Ta on petis. Ta on kelm.” Ja veel “uudis” – Cohen väidab, et Trumpil ei olnud meditsiinilisi põhjusi sõjaväeteenistusest pääsemiseks Vietnami sõja ajal. Kas neist argumentidest ehk liiga väheks ei jää?

Cohen toodi seega Kongressi ette otseselt Trumpi laimama, ilmselt lubadusega tema karistust vähendada. Seda kinnitab lause BNS-i uudises: “USA presidendi kauaaegne advokaat Michael Cohen andis kolmapäeval kongressi järelevalve- ja reformikomiteele tunnistusi, mille käigus tõdes, et ustavus Trumpile on viinud temalt kõik. Coheni sõnul on ta kaotanud maine ja sissetuleku ning kaotab peagi ka vabaduse. Cohen avaldas siiski lootust, et tema tunnistused aitavad Ühendriike paremaks muuta.”

Täpsemalt öeldes loodab Cohen presidendi vastu tunnistades saavutada karistusaja lühendamist, mitte riigi paremaks muutumist. Eriline aga ongi see, et tal ei olnud mitte midagi presidendi vastu öelda, kuigi AFP uudises on optimistlikult loodetud, et tema “paljastused” aitavad algatada presidendi tagandamise.

Enne Kongressi komitee istungit kirjutati uudistes, et ettevalmistatud tunnistuses peaks Cohen seadusandjatele rääkima, et Trump juhtis läbirääkimisi Trump Toweri ehitamise üle Moskvasse kogu oma 2016. aasta valimiskampaania aja, maksis vaikimisraha pornotähele ning teadis ette, et WikiLeaks kavatseb avaldada tema demokraadist konkurenti Hillary Clintonit kahjustavat teavet.

Tegu on täiesti teise- ja kolmandajärguliste asjadega selle taustal, et Muelleni komisjoni ju tunnistas alles veebruaris – neil pole mingeid tõendeid Trumpi Moskva-suhete kohta. Aga demokraadid üritavad pisisüüdistustega Trumpi kogu aeg pinges ja valimislubaduste täitmisest eemal hoida – selleks, et rikkuda ära tema teistkordne kandideerimine.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused