Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Michael Moore: Hääl Trumpi poolt on eliidi kuradile saatmine

-
26.10.2016
Laadime sisu...

Eilse ja tänase päeva jooksul on Ameerikas ning kogu maailmas Donald Trumpi toetajate seas kulutulena levinud video sotsialist Michael Moore’ist seletamas lahti, miks valged kunagise keskklassi ameeriklased hääletavad Trumpi poolt. Moore on varemgi vasakpoolse meedia seas kurikuulsust kogunud oma ennustustega Trumpi võidust.

Uued Uudised otsustas, et parim variant on siinkohal ära tuua kõne eestikeelne tõlge:

„Ma tean paljusid inimesi Michiganist, kes on otsustanud Trumpi poolt hääletada ja neist paljud pole temaga täiesti kõigis küsimustes samal nõul. Nad pole ka rassistid või maakad, nad on tegelikult täiesti kenad inimesed ja pärast mitmeid kohtumisi otsustasin ma järgneva kirja panna.

Donald Trump tuli kord Detroidi Majandusklubisse ja seisis seal Ford Motorsi firmajuhtide ees ning ütles: „Kui te panete kinni need [Detroidi] tehased, nagu te seda plaaninud olete, ning tõstate need ümber Mehhikosse, panen ma te autodele peale 35-protsendilise tariifi kui te neid tagasi saadate ja mitte keegi ei hakka neid ostma.“ See lause oli midagi erakordset. Mitte ükski poliitik, ei vabariiklane ega demokraat polnud varem isegi midagi selle lähedast sellise firma juhtkonnale öelnud ning edasi kajas see muusikana Michigani ja Ohio, Pennsylvania ja Wisconsini rahva kõrvades. Neis „Brexiti“-osariikides!

(Tõlkija märkus: Siinkohal kostis peamiselt vasakpoolse kuulajaskonnaga saalist kihin, sest varemmainitud osariigid Ameerika valgete rändes teatud piirini põgenemispaiga kuulsuse.)

Te elate siin, Ohios, te ju teate, millest ma räägin. Kas Trump tegelikult sellesse südamega usub või mitte, on tegelikult suuresti tähtsusetu, sest ta on ainus ütlemas selliseid asju noile kannatavatele inimestele. Sellepärast ongi iga viimane kui allataotud, nimetu, unustatud haavatukstöötatu, kes kunagi kutsus end keskklassiks, vaatamas lootusrikkalt Trumpi poole. Ta on Molotovi kokteil inimkujul, ta on see, keda nad on oodanud. Ta on käsigranaat, mida nad saavad seadust rikkumata visata selle süsteemi poole, mis röövis neilt nende elud. Kaheksandal novembril, kuigi nad on kaotanud oma töökohad, kuigi pangad konfiskeerivad nende kodud, kuigi nad on läbi elanud lahutuse ja nüüd nende naine ja lapsed on igaveseks lahkunud. Nende auto on võetud maksude katteks, neil pole olnud ühtki päris puhkust juba aastaid, nad on sunnitud leppima selle jäleda Obamacare’i (president Barack Obama sisseviidud vähepopulaarne tervishoiusüsteem) madalaima tasemega, mis ei luba neile isegi valuvaigisteid. Nad on kaotanud peaaegu kõik peale ühe ainsama asja, mis ei maksa neile ühtki senti ja on igavesti nende põhiseaduse järgi – õigus hääletada.

Nad võivad olla pennitud, kodutud, mutta tambitud ja murtud, aga… See ei loe, sest kogu rahvas saab sel ühel päeval lõppeks samaväärseks. Miljonäril ja töötul on mõlemal vaid üks hääl. On märgatavalt enam kunagist keskklassi kui on miljonäride klassi. Niisiis, kaheksandal novembril kõnnivad hüljatud valimisjaamadesse, võtavad vastu oma valimissedelikese, tõmbavad ette kardina ja tambivad suure rasvase X-i kastikesse selle mehe nime taga, kes on kogu selle aja kuulutanud, et ta juurib maast sellesama süsteemi, mis hävitas nende elud. See nimi on Donald J. Trump.

Eliit, kes rüüstas nende elud, vihkab Trumpi. Megakorporatsioonide Ameerika vihkab Trumpi. Meedia vihkab Trumpi, kuigi sellele meeldis teda varem näidata [et klikke ja vaatamisi koguda]. „Aitäh, meedia, mu vaenlase vaenlane on see, kelle poolt ma kaheksandal novembril valin.“

Jah, sest just kaheksandal novembril tõused sina, igasugune väike, allatambitud mees, üles ja lähed lased õhku selle kogu kuramuse süsteemi, sest see on su õigus. Trumpi võit saab olema maailma ajaloo kõige kajavam „KÄIGE KURADILE“ ja see tunne… Oh, see on midagi erilist.“