Midagi mõistetamatut: Euroopa Liit nõuab liikmesriikidelt ka migrantide kodumaale jäänud perede ülalpidamist

Maailm,
Kõik õigused kätte ja kohe?

Euroopa Kohus otsustas, et Itaalia peab maksma toetust ka neile migrantide ülalpeetavatele, kes ei ela Euroopa Liidus.

Kohtuniku sõnul on Itaalia seadus, mille kohaselt saavad EL-is mitteelavale ülalpeetavale taotleda toetust Itaalia kodanikud, kuid mitte migrandid, vastuolus EL-i seadusandlusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seega otsustas kohus, et elamisloaga migrandid või pikaajalised residendid võivad edaspidi saada toetust ka väljaspool EL-i elavatele ülalpeetavatele, kirjutab Il Giorno.

Kohus langetas sellise otsuse kahe isiku kaebuse peale, üks neist on Sri Lanka kodanik ja teine Pakistani kodanik, kes elasid ja töötasid Itaalias seaduslikult, kuid nende perekonnad elavad koduriigis.

Itaalia endine siseminister ja immigratsioonivastase partei Liiga juht Matteo Salvini ütles kohtu otsust kommenteerides: „Euroopa Kohus otsustab (ja surub Itaaliale peale), et EL-i mittekuuluva riigi kodanikud võivad saada toetuseid isegi nende ülalpeetavate jaoks, kes elavad välismaal, väljaspool EL-i! Kas see on mingi nali või?“

Hiljuti esitas Euroopa Komisjon sarnasel teemal rikkumismenetluse ka Austria vastu.

Austrial oli plaanis 2019. aastal indekseerida lapsetoetus, mis tähendanuks, et toetus oleks olnud seotud selle riigi elukallidusega, kus elab laps. Nimelt juhul, kui sisserändajast töötaja laps elab riigis, mille elukallidus on Austria omast madalam, oleks toetus olnud väiksem.

EL-i sotsiaalküsimuste volinik Marianne Thyssen teatas aga Austria ettepaneku peale, et kui liikuv töötaja panustab Austria sotsiaalsüsteemi samavõrdselt kohalike töötajatega, siis peavad toetussummad olema võrdsed, hoolimata sellest, kus riigis elab tema laps.

Itaalias on viimaste kuude jooksul uute migrantide arv pidevalt tõusnud, seda hoolimata koroonaviirusest.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused