Migrandiäri käib ka luksusjahtide ja kiirkaatritega

Maailm,
- Updated
47RS170927B864

Ajaleht Die Welt kirjutab, et migrantidele pakutakse Euroopasse jõudmiseks uut teenust. Enam ei saabu sugugi kõik migrandid üle mere katkistel ja ülerahvastatud ohtlikel alustel. Rikkad migrandid Afganistanist, Iraanist, Pakistanist või Süüriast istuvad üha sagedamini Türgi või Tuneesia rannikul mugavatesse kiirpaatidesse, luksusjahtidesse ja sõidavad niimoodi Euroopa poole.

Viimasel ajal on registreeritud ühe jahtlaeva kohta 160 ülesõitu Türgist Itaaliasse. Ühe sellise riskivaba reisi hind on 6000 eurot inimese kohta, lastele pool sellest summast. Põhimõtteliselt sõltub aga hind ka laeva seisukorrast, laeva pardal olevate migrantide arvust ja nende rahvusest. Jahid alustavad oma teekonda tavaliselt Türgist ja sõidavad sealt kas Apuuliasse, Sitsiiliasse või Kalaabriasse. Laevakaptenid on enamasti pärit Ida-Euroopast, peamiselt Venemaalt, Ukrainast või Gruusiast. Smugeldajate peakorter asub aga Türgis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sarnast luksusteenust on võimalik saada ka Türgist Kreekasse. Die Welt kirjutab, et ELi piiriagentuur Frontexi meelest ei võta Kreeka ametivõimud sedasorti vedamisteenuse takistamiseks eriti midagi ette ja aeg-ajalt jäetakse piiril toimuv tegevus ka teadlikult kahe silma vahele.

Juba juunis püüti Sitsiilias kinni 15-st põhja-aafriklasest koosnev bande, kes vedas rikkaid migrante Magribist Euroopasse. Teekonda alustati Tunisest ja lõpp-punkt oli Sitsiilia edelaosas Marsalas. Seal ootas migrante transport Põhja-Itaaliasse, kust omakorda toimetati migrandid vastavalt nende soovile kas Austriasse, Belgiasse või Saksamaale. Samasugust nn paketti (transport, majutus, sihtkohta toimetamine) pakuvad aga ka mitmed teised smugeldajad. Itaalia riiklik prokuratuur avaldas suvel kahtlust, et kiirpaatide ja luksusjahtidega Euroopasse toimetatud migrantide hulgas võis olla ka džihadiste.

Huvi tõus laevaga Euroopasse toimetamise vastu on tõusnud ilmselgelt seetõttu, et endiselt on suletud teekond Balkani kaudu.

Viimasel ajal ongi hakanud Itaaliasse ja Hispaaniasse saabuma rohkem inimesi mitte enam Liibüa kaudu, vaid Tuneesia, Alžeeria ja Maroko kaudu. Septembris saabus ainuüksi Tuneesiast 1400 inimest. Selle aasta jooksul on Itaaliasse saabunud enam kui 107 000 illegaalset migranti, enamus neist Saharast lõunas asuvatest maadest, aga nagu juba mainitud nüüdsest ka üha rohkem tuneeslasi, marokolasi ja alžeerlasi.

Allikas: Die Welt  (refereeris Triin van Doorslaer)

Foto: Reuters/Scanpix – jahid ja kaatrid Vahemerel – foto on illustreeriv

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused