Migrandikorjelaev Aquarius otsib tegevuse jätkamiseks uut lippu

Maailm,
- Updated
©AP/Scanpix
Skandaalne päästelaev Aquarius Marseille sadamas.

Vabaühenduste laevad, kes korjavad paljude riikide seadusi rikkudes Vahemerest üles paadipõgenikke, on pinnuks silmas isegi “odava lipu” maadele, näiteks Panamale.

Jutt käib skandaalse kuuluse omandanud alusest Aquarius. Algselt seilas laev Panama lipu all, kuid riik hiljuti tühistas Aquariuse registreeringu.  SOS Mediterranée ärgitas Euroopa valitsusi leidma laevale uut lippu.

Vahemerel paadipõgenikke kokku korjanud laev Aquarius saabus Prantsusmaa lõunaosas asuvasse kodusadamasse Marseille’sse, kus loodab laeva uuesti registreerida mõne riigi lipu alla, vahendab BNS.

Ühenduse SOS Mediterranée esindaja ütles neljapäeval, et Aquarius peatub registreeringu tegemiseks. Laev on “pühendunud merele võimalikult kiirele naasmisele”, lisas ühendus.

Vahemerel tegutsevad migrandikorjelaevad on varemgi lippudega pahuksis olnud – Hollandi lipu all seilanud alusel Lifeline tekkis lipuriigiga pahandus, kui selgus, et laev polnud õigel viisil registreeritud. Suurem osa Vahemere-äärsetest riikidest on asunud selliseid aluseid oma sadamatest eemale tõrjuma, sest ei soovi saada migrantide võõrustajariigiks, kui teised Euroopa maad neid ei soovi.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused