Migrandikorjelaeva Aquarius reisijad tunnistati Hispaanias varjupaigakõlbmatuks

Maailm,
©AFP/Scanpix
Inimkaubanduse toetuslaev Aquarius.

Inimsmugelduslaev Aquarius tõi 2018. aasta juunis Hispaania Valencia sadamasse 376 varjupaigataotlejat. Tänaseks on neist 62 taotlused läbi vaadatud ja ainult nelja inimesed omad on rahuldatud. 50 taotlust lükati tagasi ja 8 kandideerijat olid täiesti vastuvõetamatud.

Itaalia siseminister Matteo Salvini blokeeris 2018. aasta juunis Aquariusea sisenemise Itaalia sadamatesse pärast seda, kui Malta oli sama teinud. Seejärel teatas Hispaania sotsialistlik valitsus, et laev lubatakse Hispaania sadamasse.

Hispaaniasse toodud rändlejad olid enamasti pärit Sudaanist, Nigeeriast, Eritreast ja Alžeeriast, lisaks veel 21 rahvust. Pärast seda, kui siseministeeriumi uurimiskomisjon oli läbi vaadanud 62 taotlust, selgus, et ükski taotlejatest ei vastanud täielikult varjupaiganõuetele. Humanitaarkaitset saab juhul, kui taotleja on oma päritoluriigis kogenud poliitilist, usulist või rassilist diskrimineerimist, kirjutab ajaleht El Pais.

Kui Hispaania varjupaigataotleja saab negatiivse otsuse, kaotab ta elamis- ja tööloa.

Hispaania siseministeeriumi teatel on iga juhtumit uuritud hoolikalt ja seaduslikult. Samuti tuletatakse meelde, et Hispaania pakkus Aquariuse rändlejatele 2018. aasta suvel turvalist pelgupaika ja ei midagi muud.

Allikas: kansalainen.fi

Kommentaarid

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused