Migrante surmateele ergutavad vabaühendused näevad süüd ainult teistel

Maailm,
©AFP/Scanpix
Inimsmugeldajad aktsioonis.

Lihtne loogika, et paadipõgenikke Vahemerest üles korjates ergutatakse sadu uusi ohtlikule teekonnale minema ja avamerel pole neil abi alati käepärast võtta, ei tundu sallivuslastele pähe mahtuvat.

Inimõigusrühmitused ärgitasid kolmapäeval alustama rahvusvahelist uurimist seoses 15 migrandi surmaga, kelle paat oli triivinud 11 päeva Liibüa ranniku lähedal ilma toiduta, veeta ja abita.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

25-liikmeline rühm migrante oli lahkunud 70 kilomeetri kaugusel Tripolist läänes asuvast Sabrathast, et jõuda Itaalia rannikule, teatas Liibüa Punane Rist. Üksteist päeva toiduta ja veeta merel triivinud paadist leiti 10 inimest elusana.

Vabaühendused on ka varem väljendanud kasvavat muret ohtlikku Vahemerd ületavate migrantide kohutava olukorra pärast ja süüdistanud mitmeid riike abikatsete takistamises, vahendab BNS.

Saksa rühmituse Mission Lifeline asutaja Claus-Peter Reisch süüdistas Euroopa agentuure Frontex ja Eunavfor Med inimsusevastastes kuritegudes ning ärgitas Rahvusvahelist Kriminaalkohut uurimist alustama.

Rühmituse kõneisiku Axel Steierri sõnul on mõlemal agentuuril nii sõjalaevad, satelliidid ja luurelennukid, mis katavad kogu piirkonda. “Neil on vahendid, et näha hädas olevaid põgenikke. Kuid nad ei tee midagi, nad lasevad neil surra,” lisas ta. “Seda nimetatakse kuriteoks.”

Pseudoinimlikkusest segi läinud vabaühendused ei näi mõistvat, et riigid ei saa paisata tohutuid ressursse nende inimeste päästmisele, kes on juba Aafrika rannikult lahkudes igas mõttes seaduserikkujad; et süüdistuste alla langenud agentuuride ülesanne pole inimkaubandusele kaasa aidata, vaid seda takistada; et ainus tee migrantide hukkumist ennetada, on saavutada olukord, kus need ohtlikule talvisele teekonnale ei lähegi, sest “kohutavatesse olukordadesse” ei tohikski kedagi lubada, jne. Rääkimata sellest, et Euroopa on juba minetanud võimekuse pagulasmasse vastu võtta ja seega jäävad need ühiskonda koormama, tekitades tohutult probleeme.

Paisata sõjalised võimsused ebaseaduslikku rännet ja inimkaubandust kaasa aitama – selline rumal mõte võib vaid ajupestud vasakliberaalidele pähe tulla! Inimkaubandust ja illegaalset rännet ergutavad vabaühendused tuleb ise kuritegelikeks kuulutada, sest hoolimata nende õilsatest ideedest, on nad kasvõi kaudselt süüdi uudises kirjeldatud tragöödias.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused